Kvitová: Se Štěpánkem chceme olympiádu vyhrát

Tenistka Petra Kvitová pojede na olympiádu do Londýna s nejvyššími ambicemi nejen ve dvouhře. Vysoké cíle si vytkla i pro deblovou spolupráci s Radkem Štěpánkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra kvitová porazila Anu Ivanovičovou 6:2 a 7:6 | Zdroj: Reuters

"Mix je pro mě spíš zábava. Na olympiádě to asi zábava nebude, tam budeme chtít vyhrát a určitě nejen my," řekla Petra Kvitová.

Té ale stejně jako Radku Štěpánovi zkušenosti se smíšenou čtyřhrou chybí. "Až teď jsem se dozvěděla, že Radek nikdy v životě mix nehrál. Já odehrála tři zápasy, tak jsem trochu zkušenější," smála se Kvitová. "Radek ale debla umí, tak věřím, že mě v mixu povede a bude mě navádět," dodala.

Vzájemnou souhru si ale nově sestavený pár před olympiádou patrně nevyzkouší.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou mluvil Tomáš Minarčík

"Je to teoretická možnost, ale moc tomu nevěřím. Mix se hraje jen na grandslamech, což je před olympiádou už jen Roland Garros a Wimbledon, a na nich budeme oba chtít jít daleko v singlu. Na Wimbledonu se navíc budu soustředit na obhajobu titulu. Na Roland Garros je to otevřenější, ale stejně myslím, že to nevyjde," říká Petra Kvitová.

Wimbledonská vítězka si už letos mix vyzkoušela, a to po boku Tomáše Berdycha na Hopmanově poháru v australském Perthu. A smíšená čtyřhra se Petře Kvitové zamlouvala: "S Tomášem to byla zábava, protože jsme v utkání vždycky vedli a bylo jasné, že vyhrajeme. Musím říct, že se mi to líbilo a že jsem nehrála úplně hrozně."

To zcela jistě ne. Spolu s Tomášem Berdychem totiž Hopmanův pohár vyhráli. O podobný výsledek se bude v Londýně snažit i s Radkem Štěpánkem.

Tomáš Minarčík, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme