Kvitová se Štěpánkem podlehli na Hopmanově poháru Francouzům 1:2 na zápasy

Český tenisový pár podlehl na Hopmanově poháru Francii 1:2 na zápasy. Radek Štěpánek v prvním zápase prohrál s favorizovaným Tsongou 1:6 a 4:6, poté Petra Kvitová zvládla souboj s Alize Cornetovou. Rozhodující čtyřhru ale získali ve svůj prospěch Francouzi, kteří tak zažívají úspěšný vstup do prestižního turnaje.

Petra Kvitová postoupila na turnaji v Tokiu do semifinále

Petra Kvitová postoupila na turnaji v Tokiu do semifinále | Zdroj: Reuters

K úvodnímu utkání česko-francouzské konfrontace nastoupili Štěpánek a Jo-Wilfried Tsonga. Český tenista se v uvolněné atmosféře po celý zápas pokoušel soupeře trápit svými tradičními náběhy na síť, ten ale jeho hru zná a přesnými prohozy rodáka z Karviné úspěšně překonával.

Za stavu 2:1 Tsonga prolomil servis českého hráče, což byl klíčový okamžik úvodní sady. A byť francouzský favorit ukořistil zbývající gamy, bylo skóre výrazně jednoznačnější než předvedená hra.

Kombinace tvrdých úderů Francouze a nevynucených chyb dvojnásobného daviscupového vítěze vedly k brzkému vedení Tsongy i ve druhém setu. To si pak světový hráč číslo deset pojistil dalším brejkbolem. Štěpánek ale svého soupeře nenechal odpodávat na vítězství a vzal si jedno podání zpátky.

Druhou výhodu servírovat při vlastním servise na výhru v utkání si už Tsonga vzít nenechal a mohl fanoušky pobavit svým tradičním oslavným tanečkem.

Kvitová vyrovnala

Za nepříznivého stavu pro českou dvojici tak zahájila duel s Alize Cornetovou Petra Kvitová. Ta se vyrovnání průběžného stavu vcelku bez problémů přiblížila v prvním setu. Zásadní moment přišel za stavu 2:1 při brejkbolu Francouzky – v tu chvíli prokázala Kvitová dostatek odvahy a zastavila hru v domnění, že byl míč soupeřky dlouhý, což o chvíli později potvrdilo jestřábí oko.

Tímto momentem se česká tenistka dostala do herní pohody a nakonec ovládla set poměrem 6:1. Hned v úvodu následující sady však sebrala Cornetová Kvitové servis, to samé se jí podařilo v páté hře, a tak se velmi brzo dostala do vedení 5:1. Druhá sada nakonec přinesla vyrovnání, Alize Cornetová zvítězila 6:3.

Dramatický duel proto musel rozhodnout třetí set. Petře Kvitové očividně ubývaly síly a řadu balónků získávala až přes druhé podání. Přesto nakonec rodačka z Bílovce svůj úkol splnila, tentokrát vyhrála těsně 7:5.

Mix ovládli Francouzi

Vítěze proto určila smíšená čtyřhra, do které ale Štěpánek s Kvitovou nevstoupili vůbec dobře. Prvně jmenovaný ztratil servis, což bohužel pro český pár zopakoval také při svém druhém podání. Francouzi se tak dostali do vedení 5:1 a v následující hře doservírovali první sadu do vítězného konce.

O další podání přišel Radek Štěpánek hned v úvodu druhé sady a naznačil tak, kde je zásadní rozdíl mezi oběma páry. Zkušený tenista chtěl pomoci unavené Petře Kvitové, snažil se vykrývat velkou část dvorce, nejspíš z přemíry snahy však často kazil.

Famózní zápas naopak sehrála Cornetová, na které nebyla znát jakákoli únava z utkání s Kvitovou. Také druhý set proto získala francouzská dvojice, tentokrát výsledkem 6:3. Tsonga s Cornetovou vstupují do turnaje úspěšně, Češi naopak nedokázali navázat na nedělní výhru se Španělskem.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu:

Skupina B:

Stephensová - Medinaová 6:3, 6:1, Isner - Muňoz 6:3, 6:4, Isner, Stephensová - Medinaová, Muňoz 4:6, 6:0, 10:4.

ČR - Francie 1:1 po dvouhrách

Štěpánek - Tsonga 1:6, 4:6, Kvitová - Cornetová 6:1, 3:6, 7:5.

Jaroslav Plašil, David Nyč, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít