Kvitová se Štěpánkem porazili Španěly také ve čtyřhře, kterou spolu hráli poprvé

Tenistka Petra Kvitová sehrála v roce 2013 nejvíce třísetových zápasů z celé světové špičky, ale vstup do nové sezony této statistice příliš neodpovídá. Stejně jako Radek Štěpánek, také ona vyhrála hladce svůj singlový zápas v duelu se Španělskem na Hopmanově poháru v Perthu a společně se svým přítelem zvítězila ve dvou setech také v závěrečném mixu, ke kterému nastoupila vedle Štěpánka úplně poprvé v kariéře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek a Petra Kvitová po utkání smíšené čtyřhry proti Španělsku | Foto: Jaroslav Plašil

„Bylo dobré, že se šlo na kurt za stavu 2:0. Já jsem si to s Ráďou užila,“ říká Petra Kvitová, kterou doplňuje Radek Štěpánek.

„Já jsem si to také užil. Výhoda byla, že jsem dostal strašně rychle pusu po mečbolu. Na to nejsem zvyklý.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Petru Kvitovou s Radkem Štěpánkem zpovídal po zápase smíšené čtyřhry reportér Jaroslav Plašil

Z českého páru má výrazně více zkušeností se zápasy čtyřhry Radek Štěpánek. Pro ryzí singlistku Petru Kvitovou určitě není jednoduché nastupovat v mixu, a tak sama na sebe neměla příliš velké nároky.

„Radek věděl, kde jsou moje limity, nepřeceňoval mě. Myslím, že v jednoduchosti je krása, a to se dneska splnilo,“ vysvětluje rodačka z Bílovce, pro jejíž výkon ve společném utkání měl její partner pouze slova chvály.

„Bylo to pohodové. Oba dva víme, co od sebe na kurtu můžeme čekat, o to je to jednodušší.“

Kvitová a Štěpánek porazili na úvod Hopmanova poháru Španěly 3:0 na zápasy

Číst článek

Zápasy se odehrály ve velkém vedru, a tak se nejednalo o nic lehkého. Český pár sice zvítězil bez ztráty setu, čímž pošetřil síly pro příští souboje, Radek Štěpánek se ale během utkání chytal za bolavé stehno.

„Bylo to jen takové lehké zatáhnutí. Přece jenom je tady obrovské vedro, je to ještě něco úplně jiného než na Floridě. Tělo si na to potřebuje zvyknout a je nejlepší ho vystavit těm nejtěžším podmínkám. Myslím, že to bude dobré.“

„Zredukovali jsme to na minimum, čtyři sety jsou lepší než šest. Už jsem ponaučená z loňska, budu se snažit hrát co nejrychleji (smích). Myslím, že je to dobrý vstup, ale zítra nás asi čeká těžší zápas,“ dodává Petra Kvitová a poukazuje na pondělní konfrontaci s Francií.

Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme