Kvitová si semifinále US Open nezahraje, Pennettaové podlehla ve třech setech

Výborný rozjezd, trpký závěr. Petra Kvitová na US Open podlehla Italce Flavii Pennettaové ve třech setech a semifinále posledního grandslamového turnaje si nezahraje. V úmorném newyorském vedru se 26. nasazená hráčka turnaje raduje po dvouapůlhodinovém boji z výhry 4:6, 6:4 a 6:2.

I přes maximální snahu Petra Kvitová na semifinále US Open nedosáhla

I přes maximální snahu Petra Kvitová na semifinále US Open nedosáhla | Zdroj: Reuters

Z deseti gemů prvního setu setu byly hned v devíti k vidění brejboly. Petra Kvitová věnovala Italce Flavii Pennettaové hned svůj první servis, pak ale vývoj otočila a za stavu 5:3 podávala na zisk sady, svou soupeřku ale pustila zpět do hry sérií dvojchyb.

Při stavu 4:5 a 40:0 se zdálo, že Flavia Pennetaová první set protáhne, v tu chvíli se ale Kvitová vzpamatovala. Vyhrála 5 míčků v řadě a dostala se do vedení.

Ve druhém setu vedla česká světová čtyřka už 3:1, pak ale o výhodu přišla a o 25 minut později vedla Italka 5:4 a podávala na srovnání stavu. 2 setboly se tenistce z Fulneku podařilo odvrátit, ten třetí už nikoli.

Zápas rozhodla pátá hra třetí sady. V úmorném vedru na kurtu Artura Ashe spáchala 60 nevynucených chyb, tři z toho právě při tomto servírovacím gemu a nabídla Flavii Pennettaové brejk.

Po dvou hodinách a 25 minutách hry proměnila Flavia Pennettaová svůj druhý mečbol a postupuje do svého druhého semifinále na US Open v kariéře po výhře 4:6, 6:4 a 6:2. Petra Kvitová se s turnajem loučí, po zápase se ihned odebrala k lékařům.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 42,253.400 dolarů):