Kvitová své soupeřky decimuje. Zastaví ji sval?

Jen hodně málo toho zatím povolila svým soupeřkám ve Wimbledonu Petra Kvitová, která ještě na cestě do čtvrtfinále neztratila ani set. A navázat na to může v dnešním čtvrtfinále, ve kterém se česká tenistka utká s Bulharkou Pironkovovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová slaví postup do čtvrtfinále Wimbledonu s kondičním trenérem Jozefem Ivankem | Zdroj: ČTK

"Čtvrt hodiny," uznale pokýval hlavou trenér David Kotyza při pohledu na své náramkové hodinky, když Petra Kvitová ukončila první sadu ve svém zatím posledním duelu na turnaji s Belgičankou Wickmayerovou. Přesně to bylo 18 minut a bylo to jen o deset méně ve srovnání s průměrnou dobou, za kterou tady rozhodčí v All England Clubu ohlašují konec setu v případě zápasu české tenistky.

Jaký rozdíl třeba ve srovnání s minulým rokem, kdy tady musela řadu zápasů hodně tvrdým způsobem vybojovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

O formě Petry Kvitové hovoří reportér Jaroslav Plašil

"Jsem ráda, že to bylo tak rychlé. Moc jsem se ani nenadřela nebo neunavila. Je to určitě výhoda," pochvaluje si jedna z favoritek zatím hladký průběh a ve srovnání s ostatními konkurentkami zdaleka nejsuverénnější cestu do čtvrtfinále.

Jenže ono možná nic jiného české tenistce ani nezbyde než vsadit a spoléhat na rychlý duel. Jako už tradičně totiž provází na turnaji Petru Kvitovou nepříjemný společník - zranění. Tentokrát stehenního svalu, na který zabírají prášky jen určitou dobu.

"Ke konci jsem to už při servisu začínala cítit. Zase budu hrát pod prášky a budu doufat, že to bude dobré. Po turnaji mám volno, tak teď to zmáčkneme," říká Petra Kvitová.

Navzdory zdravotním problémům se pokusí "zmáčknout" i svou další wimbledonskou soupeřku Bulharku Cvětanu Pironkovovou. Pokoušet se o to bude na dvorci číslo 1 od 14 hodin středoevropského času.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme