Kvitová: Tak dlouhý zápas jsem asi nehrála

Jediné vítězství zbývá českým tenistkám k postupu do semifinále Fed Cupu. Po úvodních dvouhrách vedou 2:0, o což se postaraly Iveta Benešová a Petra Kvitová. Ta vyválčila triumf nad Julií Görgesovou až ve třetím setu, který vyhrála 10:8. Se světovou dvojkou mluvil přímo v na místě reportér Jaroslav Plašil.

Petra Kvitová s kapitánem Petrem Pálou po vydřeném vítězství nad Julií Görgesovou | Zdroj: ČTK

Petro, jak cená to je zkušenost vyhrát 10:8 ve třetí sadě?

Je pravda, že tak dlouhý zápas jsem nehrála, dosud to bylo, myslím, 8:6. Ale 10:8 je o dost vyrovnanější, je to o dost nervóznější. Stačil kousek a mohlo to skončit úplně jinak.

Je nervozita tím důvodem, proč se ani jedné z vás nedařilo dovést zápas do pohodlnějšího konce?

00:00 / 00:00

Po zápase mluvil s Petrou Kvitovou reportér Jaroslav Plašil

Spíše jsme věděly, že ten třetí set bude o maličkostech. Ale nervózní jsem asi nebyla.

Je to teď zkušenostmi, že teď ty vyrovnané zápasy vyhráváte? Přeci jen dříve byste asi více útočila.

No, je to možné. Ale možná to je tím, že neumím hrát jen jednu hru a pak hodně kazím. Teď už nejsem tak hektická.

Zápas začal docela pozdě a zítra nastoupíte už v jedenáct. Zvládnete to?

Ten duel byl sice dvě a půl hodiny, ale na turnajích se nás také nikdo neptá, kdy chceme hrát. Myslím, že budu v pořádku.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít