Kvitová v Dubaji udolala Svitolinovou. Postupují i Šafářová a Plíšková

Až po třech setech postoupila Petra Kvitová do osmifinále turnaje v Dubaji. Svůj první set od Australian Open sice prohrála, pak se ale dokázala v souboji s Ukrajinkou Svitolinovou zlepšit. Po tříhodinové bitvě postupuje i Lucie Šafářová a Karolína Plíšková, která zvládla český souboj s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Petra Kvitová se proti Ukrajince Svitolinové trápila, nakonec ji porazila ve třech setech | Zdroj: Reuters

Druhé kolo v Dubaji bylo prvním vystoupením Petry Kvitové od návratu z Austrálie. V prvním setu ale česká světová trojka zbytečně často chybovala a trpělivá Ukrajinka Elina Svitolinová se dostala do vedení.

Od druhého setu se ale Kvitová zlepšila. Její výkon stále nebyl bez chyb, ale v krizových situacích udržela soustředění a pomohla si servisem. Do osmifinále postupuje po výsledku 2:6, 7:3 a 6:2 za hodinu a 47 minut. V dalším zápase s utká se Španělkou Carlou Suárezovou Navarrovou.

Osmadvacetiletá Šafářová zdolala o dva roky starší Australanku i ve druhém zápase v kariéře. I loňský duel na French Open ovšem vyhrála až ve třech setech.

V první sadě dnes Češka ve zkrácené hře nevyužila při svém podání setbol a po 54 minutách o ni přišla. Ve druhé zvládla tie-break lépe a vynutila si třetí set.

V něm si obě soupeřky držely podání až do jedenácté hry, kdy Šafářová využila desátý brejkbol v zápase a při svém servisu pak utkání dotáhla po dvou hodinách a 55 minutách k vítězství.

Lucie Šafářová měla blízko k výhře nad Serenou Williamsovou, nakonec prohrála v tie-breaku třetího setu | Foto: Reuters

Vcelku vyrovnaný byl i první vzájemný duel Plíškové se Záhlavovou-Strýcovou. Obě hráčky, které v minulém týdnu shodně došly na turnaji v Antverpách do semifinále, měly v úvodním setu problémy s udržením vlastního servisu. Dvaadvacetiletá Plíšková o své podání přišla dvakrát, zatímco o šest let starší Záhlavová-Strýcová třikrát.

Ve druhé sadě dovolila Plíšková soupeřce, která v pořadí WTA figuruje jen o čtyři místa za ní, už jen jediný brejk. Sama naopak plzeňské rodačce sebrala podání opět třikrát a po hodině a 26 minutách proměnila první mečbol.

O postup do čtvrtfinále se Šafářová utká s turnajovou osmičkou Venus Williamsovou z USA. Plíškovou, osmnáctou hráčku světového žebříčku, čeká čtvrtá nasazená Ana Ivanovićová ze Srbska.

S Ivanovičovou se Plíšková utkala zatím jednou, loňský duel na US Open ve dvou setech vyhrála. Šafářová bude hrát se starší ze sester Williamsových pošesté, úspěch slavila až v posledním vzájemném zápase, který vloni v Cincinnati ve třech setech vyhrála.

V Riu se nedařilo proti italským soupeřům

Tenista Jiří Veselý nevyužil na antukovém turnaji v Riu de Janeiro tři mečboly a skončil v prvním kole. Jednadvacetiletý český reprezentant prohrál s čtvrtým nasazeným Italem Fabiem Fogninim 6:1, 6:7, 1:6.

Proti nasazené italské soupeřce neuspěla ani Lucie Hradecká. Turnajové trojce Robertě Vinciové podlehla 6:7 a 3:6.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,513 milionu dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:

Karolína Plíšková (17-ČR) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:4, 6:2, Kvitová (2-ČR) - Svitolinová (Ukr.) 2:6, 6:3, 6:2, Ivanovićová (4-Srb.) - Lisická (Něm.) 6:0, 6:3, A. Radwaňská (5-Pol.) - Garciaová (Fr.) 6:3, 2:6, 6:3, Dijasová (Kaz.) - Petkovicová (9-Něm.) 7:5, 6:3, Muguruzaová (Šp.) - Jankovićová (12-Srb.) 6:3, 6:1, Suárezová (13-Šp.) - Giorgiová (It.) 6:3, 6:4, Cornetová (15-Fr.) - Büyükakcayová (Tur.) 6:2, 6:4, Šafářová (11-ČR) - DellAcquaová (Austr.) 6:7 (6:8), 7:6 (7:4), 7:5.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Rio de Janeiru:
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Fognini (4-It.) - Veselý (ČR) 1:6, 7:6 (9:7), 6:1.

Ženy:
Vinciová (3-It.) - Hradecká (ČR) 7:6 (7:4), 6:3, Cepedeová (Parag.) - Goncalvesová (Braz.) 6:2, 7:5, Haddadová-Maiaová (Braz.) - Irigoyenová (Arg.) 6:1, 6:1, Matteková-Sandsová (USA) - Koviničová (Č. Hora) 6:4, 6:3, Pfizenmaierová (Něm.) - Cabezaová (Šp.) 6:7 (5:7), 6:4, 6:4, Glušková (Izr.) - Mituová (Rum.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:4.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít