Kvitová: Vím, jak chutná vítězství v grandslamu. Chci zpátky na špici

Jsou porážky, které sportovce mrzí a pronásledují hodně dlouho, ale s tou poslední se tenistka Petra Kvitová vyrovnává snadno. Finále Turnaje mistryň si sice v Istanbulu nezahraje, ale zato už ví, že se může opět měřit s těmi nejlepšími.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na Turnaji mistryň v Istanbulu | Zdroj: Reuters

„Kdyby mi někdo po Austrálii nebo US Open řekl, že se sem vůbec kvalifikuju a že tady pak budu v semifinále, myslela bych si, že ten člověk není normální. Myslím, že za pár dní to budu brát ještě líp, než to beru teď, asi to bylo docela dobré ukončení sezony,“ říká Petra Kvitová, které po porážce s Číňankou Li-Na skončila sezona.

A i když ji ještě čeká exhibiční turnaj v Karibiku, pomalu může myslet na další rok. A protože ten končící uzavírá i díky změnám v osobním i sportovním životě povedeně (od US Open prohrála jen 3 ze 13 zápasů), má tady skvělý odrazový můstek do dalších měsíců.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová chce doléčit nemoc a pak se vrhnout na přípravu na sezonu, v níž by se ráda vrátila na špici

„Asi jo, ten konec sezony bych brala hodně pozitivně, což je důležité i do přípravy. Výsledek kondiční přípravy, i té tenisové, byl teď vidět na těch třech turnajích, což si myslím, že mi dodá sebedůvěru a víru v to, že to půjde,“ naráží Petra Kvitová na stále ještě poměrně čerstvou spolupráci s kondičním koučem Markem Všetíčkem.

Ta bude hlavně v závěru roku v Severní Americe hodně intenzivní. A také má Kvitová velkou chuť vrátit se definitivně tam, kam ještě poměrně nedávno patřila.

„Jelikož jsem byla druhá na světě a taky vím, jak chutná vítězství v grandslamu, samozřejmě bych chtěl být výš než šestá,“ hlásí odhodlaně Petra Kvitová, která ale pro naplnění svých sportovních potřebuje být zdravá, a to teď zrovna v posledních měsících nebyla.

„Bylo to zdravotně pořád na hraně, má nějaké bakterie v krku. Není prostě úplně zdravá, na ty poměry ze sebe vymáčkla maximum, takže teď si bude potřebovat zdravotně odpočinout, dát se do kupy, na přípravu je teď času dost,“ uvažuje trenér David Kotyza.

„Půjdu za panem docentem Kolářem a zkusíme přelíčit nějaké ty bakterie, které mi našel. Doufám, že to mi pomůže, když jsem pod takovým tlakem, abych neonemocněla. Důležité bude trochu si odpočinout a potom na to vletět,“ říká Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme