Kvitová vybojovala v Montrealu první letošní titul nad Číňankou Li Na

Česká tenistka Petra Kvitová získala svůj osmý titul na okruhu WTA. Ve finále turnaje v Montrealu porazila jedenáctou hráčku světa, Číňanku Li Na 7:5, 2:6 a 6:3.

Tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v Montrealu

Tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v Montrealu | Zdroj: Reuters

Rodačka z Bílovce zahájila finálový zápas nejistě a zpočátku první set prohrávala, později se ale dostala do tempa.

Druhý set jí vůbec nevyšel, zato v třetím zápase plném tvrdých výměn nejlepší česká tenistka rozhodujícím způsobem zlepšila hru.

Česká tenistka postoupila do finále po třísetovém vítězství nad Dánkou Wozniackou. Její čínská protihráčka v semifinále přemohla českou dvojku Lucii Šafářovou.

V předchozích duelech Kvitová Číňanku jednou porazila a dvakrát, loni na French Open a letos v Sydney, jí podlehla. Teď tedy bilanci vyrovnala.

V Severní Americe se přitom české hráčce obvykle i kvůli kombinaci astmatu s tamním klimatem nedaří.

Radiožurnál, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít