Kvitová vybojovala v Římě postup, Šafářová s Veselým vypadli

Tenistka Petra Kvitová otočila na turnaji v Římě téměř ztracený zápas proti domácí Knappové a postoupila do 3. kola. Lucie Šafářová prohrála tie-break třetího setu proti Rumunce Dulgheruové, turnajem se rozloučil také Jiří Veselý po prohře s favorizovaným Japoncem Nišikorim.

Petra KVitová se marně natahuje za míčkem v nakonec prohraném utkání se Světlanou Kuzněcovouvou | Zdroj: Reuters

Petra Kvitová se na postup do třetího kola v Římě velmi nadřela.. Vítězka turnaje v Madridu vedla nad domácí Karin Knappovou 6:3 a 3:0, pak ale přišel zkrat a italská držitelka divoké karty během dvaceti minut vyrovnala.

V rozhodujícím setu unaveně působící Petra Kvitová darovala soupeřce dvakrát své podání a Knappová za stavu 5:2 a 5:4 servírovala na vítězství. Česká reprezentantka ale znovu potvrdila, že je bojovnice. Vyhrála 4 hry v řadě a vynutila si tie-break, který ovládla.

Rozdíl 58 pozic v žebříčku mezi Lucií Šafářovou a Alexandrou Dulgheruovou byl znát pouze v první sadě. Rumunka si v ní udržela pouze svůj úvodní servis a Šafářová za půl hodiny vyhrála 6:1

Ve druhém setu měly problémy s udržením vlastního podání obě soupeřky. Na tři brejky Lucie Šafářová reagovala soupeřka z kvalifikace hned čtyřikrát a díky výsledku 6:4 dokázala zápas vyrovnat.

Trápení brněnské rodačky při vlastním podání pokračovalo i v rozhodujícím dějství. Za stavu 4:5 při vlastním podání sice česká fedcupová reprezentantka odvrátila 3 mečboly a dostala zápas do rozhodujícího tiebreaku, tam odvrátila další 4, přesto zkrácenou hru ztratila.

Po dvou hodinách a 25 minutách postupuje do třetího kola Rumunka Alexandra Dulgheruová díky výhře 1:6, 6:4 a 7:6. O postup do čtvrtfinále se utká s ruskou světovou osmičkou Jekatěrinou Makarovovou.

S mužskou částí pavouka se hned po druhém kole loučí Jiří Veselý, který nestačil na Japonce Nišikoriho. Světová šestka ale měla s českým mladíkem těžkou práci a vyhrála po téměř dvouhodinové bitvě 7:6 a 7:5. V prvním setu dokonce Veselý nevyužil 4 setboly.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Římě
Muži:
Dvouhra - 2. kolo:
Nišikori (5-Jap.) - Veselý (ČR) 7:6 (7:3), 7:5, Nadal (4-Šp.) - Ilhan (Tur.) 6:2, 6:0, Thiem (Rak.) - Simon (12-Fr.) 7:6 (7:5), 2:0 skreč, Bellucci (Braz.) - Bautista (14-Šp.) 1:6, 6:1, 6:4.

Ženy:
Dulgheruová (Rum.) - Šafářová (12-ČR) 1:6, 6:4, 7:6 (8:6), Azarenková (Běl.) - Wozniacká (5-Dán.) 6:2, 7:6 (7:2), Bouchardová (6-Kan.) - Dijasová (Kaz.) 6:3, 6:4, Makarovová (8-Rus.) - Mladenovicová (Fr.) 4:6, 6:3, 6:1, McHaleová (USA) - Erraniová (13-It.) 6:4, 6:4.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít