Kvitová vydřela postup do semifinále Roland Garros, Švedovovou porazila 2:1

Tenistka Petra Kvitová porazila ve čtvrtfinále druhého grandslamu sezony Rusku reprezentující Kazachstán Jaroslavu Švedovovou 2:1. Ta vyřadila loňskou vítězku Roland Garros Li Na z Číny a hodně trápila i českou hráčku, nad kterou vedla 1:0 na sety. Úvodní sadu zvládla poměrem 6:3, pak ale světová čtyřka zabrala a dvě následující sady ovládla.

Petra Kvitová slaví postup do semifinále Roland Garros

Petra Kvitová slaví postup do semifinále Roland Garros | Zdroj: ČTK

Petra Kvitová nezačala utkání vůbec dobře. V úvodu první sady prohrávala 0:3, pak sice snížila na rozdíl jediného gamu, ale po ztraceném podání už nedokázala odpovědět na dobrou hru soupeřky a set prohrála.

Na začátku druhého dějství znovu ztratila česká hráčka servis, v zápětí ale svou hru o dost zlepšila, naopak Švedovová začala kazit. Přemožitelce Číňanky Li Na nešlo hlavně podání, tedy činnost, ve které se Kvitová postupně zlepšovala. Hlavně díky pestré hře zvítězila rodačka z Fulneku 6:2.

V třetím setu Kvitová pokračovala v bezchybné hře a dostala se do nadějného vedení 2:0, jenže náskok neudržela. Kvitová znovu začala chybovat a ztratila čtyři hry v řadě. S nepříjemným stavem 2:4 se vyrovnala, zklidnila se a znovu převzala iniciativu. Díky tomu vyhrála zbylé čtyři hry i celý zápas.

Soupeřkou Kvitové v semifinále bude druhá nasazená Maria Šarapovová z Ruska, která porazila Estonku Kaiu Kanepiovou 6:2, 6:3

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít