Kvitová vyhrála poprvé tenisovou anketu Zlatý kanár

Petra Kvitová se stala poprvé v kariéře vítězkou ankety Zlatý kanár o nejlepšího českého tenistu roku. Wimbledonská vítězka ukončila kralování Tomáše Berdycha, který od roku 2005 zvítězil pětkrát. Kvitová tak den po prvenství ve Sportovci roku získala další prestižní ocenění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK českých tenistek po návratu z vítězného finále Fedcupu, Petra Kvitová | Foto: Filip Jandourek

Kvitová je suverénní vítězkou ankety, hlas dostala od všech 176 hlasujících z řad osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a zástupců sponzorů. Je teprve druhou ženou, která Zlatého kanára dostala. Před ní se to čtyřikrát povedlo Janě Novotné v letech 1994 až 1996 a 1998. Kvitová samozřejmě ovládla i hlasování o Hráčku roku, kde získala také 176 hlasů. Stejně jednoznačně dopadlo i hlasování o Hráče roku, kterým se stal Tomáš Berdych.

Týmem roku je fedcupové družstvo pod vedením nehrajícího kapitána Petra Pály. Květa Peschkeová obhájila pozici nejlepší deblistky, mezi muži se ocenění dočkal František Čermák. Deblovým párem roku 2001 jsou vítězky Roland Garros Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková.

Cenu pro postup na žebříčku ATP dostal Lukáš Rosol, pro postup v pořadí WTA Petra Cetovská. Talenty roku jsou Patrik Rikl a Barbora Krejčíková. Nejlepším tenistou na vozíčku je po roční pauze opět Miroslav Brychta.

Výsledky ankety Zlatý kanár o nejlepšího českého tenistu 2011 (hlasovalo 176 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a zástupců sponzorů):

Zlatý kanár: Kvitová (TK Agrofert Prostějov) 176 hlasů
Hráč roku: Berdych (TK Agrofert Prostějov) 176
Hráčka roku: Kvitová 176
Postup na žebříčku ATP: 1. Rosol (TK Precolor Plus Přerov) 98, 2. Štěpánek (TK Sparta Praha) 63, 3. Michalička (TK Start Praha-Topolka) 8, 4. Mertl (I. ČLTK Praha) 5
Postup na žebříčku WTA: 1. Cetkovská (TK Agrofert Prostějov) 101, 2. Kvitová 72, 3. Kristýna Plíšková (I. ČLTK Praha) 1
Talent roku - chlapci: 1. Rikl (Sparta Praha) 77
Talent roku - dívky: 1. Krejčíková (TK Agrofert Prostějov) 91
Deblista roku: 1. Čermák 156, 2. Štěpánek 14, 3. Dlouhý 1
Deblistka roku: 1. Peschkeová (TK Neridé) 152, 2. Hradecká (I. ČLTK Praha) 22
Deblový pár roku: 1. Hradecká, Hlaváčková (I. ČLTK/TK Neridé) 133, 2. Peschkeová, Hradecká 21, 3. Berdych, Štěpánek 13, 4. Benešová, Záhlavová-Strýcová (I. ČLTK/Sparta Praha) 3, 5. Peschkeová, Kvitová a Peschkeová, Srebotniková (Slovin.) všechny 1
Tým roku: 1. Tým Fed Cupu
Tenista na vozíčku: 1. Brychta (Centrum tenisu na vozíku, Brno)

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme