Kvitová vypadla na trávě v Eastbourne hned v prvním kole

Česká tenistka Petra Kvitová nezačala sezonu na trávě dobře. Na tenisovém turnaji v Eastbourne vypadla hned v prvním kole, když podlehla Rusce Jekatěrině Makarovové po setech 5:7 a 4:6.

Petra Kvitová na pařížských kurtech dnes moc dlouho nepobyla

Petra Kvitová na pařížských kurtech dnes moc dlouho nepobyla | Zdroj: Reuters

Zápas přitom měla loňská wimbledonská vítězka dobře rozehraný, vedla 4:2 a v sedmém gamu 30:0, jenomže potom se dopustila mnoha nevynucených chyb a první set ztratila 5:7.

Ve druhé sadě prohrávala Kvitová 2:5, podařilo se jí sice snížit na 4:5, ale potom selhala při vlastním servisu, který darovala Makarovové a ta se radovala z vítězství. Nevynucených chyb udělala Kvitová v celém zápase 36.

České jedničce se tak vůbec nevydařil návrat na trávu, kde bude v červenci obhajovat titul v All England Clubu. Vloni přitom v Eastbourne prošla až do finále, kde podlehla ve třech setech Francouzce Marion Bartoliové.

Do 2. kola se naopak dostaly Klára Zakopalová, Petra Cetkovská a Lucie Šafářová. Všechny ale musely sehrát třísetová utkání.

Zakopalová si poradila s Číňankou Čeng Ťie, Cetkovská po ztrátě úvodní sady ve zbytku zápasu jasně přehrála krajanku Andreu Hlaváčkovou a Šafářová vyřadila Maďarku Babosovou, když rozhodující set získala v tie-breaku v poměru 8:6.