Kvitové na Roland Garros pomáhá sledování svých utkání na videu

Dvě Petry bude mít český tenis ve třetím kole dvouher na Roland Garros. Zatímco Petra Cetkovská dnes bude bojovat o postup do osmifinále s Italkou Vinciovou, Petra Kvitová se bude připravovat na zítřejší duel proti Američance Hamptonové. A třeba opět u televizní obrazovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teniska Petra Kvitová při tréninku v Paříži na dvorcích Rolanda Garrose | Foto: Jaroslav Plašil

„Dívala jsem se vlastně i ve čtvrtek večer," říká rodačka z Fulneku. V hotelovém pokoji nedaleko Vítězného oblouku je stylové dívat se na filmy s vítěznou tématikou. Ale důležitá je hlavně titulní role a doba vzniku těchto snímků.

Podle kouče Kotyzy se hra Kvitové zlepšuje, ona to v Paříži cítí stejně

Číst článek

Petra Kvitová v roce 2011. „ No, docela mi to šlo. Tak jsem to chtěla zkusit." Ano česká tenistka se teď v rámci přípravy dívá na zápasy, ve kterých bylo pro ni o poznání snazší vítězit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová se na letošním French Open učí vyhrávat jako v roce 2011

Vždyť to byl rok, kdy vyhrála velký turnaj v Madridu, Wimbledon i Turnaj mistryň. A ráda by uvěřila tomu, že něco podobného může dokázat i teď.

„Hrála jsem v té době hodně dobře. Snažila jsem se to trochu oživit. Někdy mi to pomůže, tak doufám, že i teď."

Kotyza po 1. kole nebyl spokojený

Soudě podle posledního zápasu s Číňankou Pengovou rozhodně nebylo na škodu, že si Petra Kvitová stará videa prohlížela, stejně jako zřejmě přišel vhod otevřený proslov kouče Davida Kotyzy, kterému se způsob hry české tenistky v zahajovacím utkání proti domácí Francouzce Rezaiové vůbec nezamlouval.

„Někdy je třeba si říct věci na rovinu, aby věděla, že s takovouhle hrou nemá šanci. Kdyby to hrála nebo nahazovala, jak s Rezaiovou. Tak by to taky mohla posbírat a jít domů."

„Před zápasem jsem trenérovi říkala, že do toho jdu, tak kdyby to bylo moc, ať mě uklidní trošku," usmívá se Petra Kvitová, která by si přála, aby ji znovunalezená odvaha předvádět útočný tenis, který je ji vlastní, nechyběla ani v dalších zápasech.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme