Kvitovou čeká s Belgičankou Wickmayerovou tvrdý boj zřejmě i ve Fed Cupu

Tenistky Ruska jsou hodně blízko postupu do finále Fed Cupu. Nad Italkami, oslabenými o své nejlepší hráčky, vedou 2:0. A hned po prvním dnešním duelu se už možná začnou zajímat o své závěrečné soupeřky. Jestli to budou Češky nebo domácí Belgičanky zatím tušit nemohou, po prvním dnu je totiž duel v Charleroi vyrovnaný. Jak podle skóre, tak i podle předvedené hry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní dvouhru Kvitová (vpravo) s Belgičankou Flipkensovou zvládla, s Wickmayerovou to bude ale náročnější zápas | Zdroj: ČTK

Vyrovnanost, to bude hodně pravděpodobně charakteristika i dnešní úvodní dvouhry. Jen málokdy je totiž duel Petry Kvitové a Yaniny Wickmayerové jiný. Tedy kratší než třísetový a jednoznačný a tudíž rychlý.

„Je to tam vždycky o kousek. Každý zápas, který jsme spolu hrály, tak byl podle mě na tři sety, možná jeden na dva. Je to vždy boj až do konce,“ konstatovala Petra Kvitová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvitovou čeká i ve Fed Cupu s Belgičankou Wickmayerovou zřejmě tvrdý boj

A doslova to platilo i v únoru, v zatím posledním vzájemném duelu obou tenistek v Paříži, kde se Petře Kvitové povedlo, i díky těsné výhře nad Yaninou Wickmayerovou, nakonec celý turnaj vyhrát.

„Myslím, že to bude pravděpodobně nejtěžší zápas celého víkendu. Hrály jsme spolu před pár měsíci v Paříži, předtím ještě čtyřikrát a vždycky to byly hodně vyrovnané zápasy. I teď v Paříži, kde jsem prohrála 6:7 ve třetím setu. Petra velmi dobře servíruje, je velká, hraje hodně tvrdé údery. Myslím, že naše hra je hodně podobná. Budu se snažit hrát co nejagresivněji, co to půjde. A snad to vyjde,“ prohlásila belgická jednička, které se to ve třech z pěti vzájemných duelů dá se říct dařilo.

A nakonec jí to možná šlo i v tom zmíněném posledním v Paříži. Vždyť Petra Kvitová přiznala, že ho spíš Wickmayerová prohrála než ona vyhrála.

„Dá se říct, že by Wickmayer mohla být za hrdinku, protože by mohla vyhrát dva singly. Může být pod tlakem a naopak jí to může dát hrozná křídla,“ tuší Petr Pála, že to může být po úvodním nedělním zápase stejně tak 2:1 jako 1:2.

Dvě varianty pro druhou dvouhru

Také proto má připravené dvě různé varianty pro druhou dvouhru. S tím, že obsazení závěrečné čtyřhry je dopředu jasné. Tenistky se obě možnosti dozvěděly ještě před usnutím, a dvě z nich mohly mít tím pádem trochu neklidnější spaní.

Ale strach asi ne! Třeba Barbora Záhlavová-Strýcová hned po svém sobotním duelu s Yaninou Wickmayerovou říkala, že by v jejím případě dva zápasy v řadě zvládla, navzdory nesrovnatelně většímu psychickému vypětí v porovnání s běžnými turnaji.

„Je trošku jiné, že jo. A hlavně diváci jak jsou proti vám – furt to tam buší, musíte se soustředit na sebe. Je to trošičku jiné a náročnější, ale myslím, že se to dá zvládnout,“ uvedla Barbora Záhlavová-Strýcová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme