Kvitovou svazovala po pauze nervozita. Bylo těžké ji setřást, přiznala

České tenistky vedou po prvním dni fedcupového semifinále nad Francií 2:0 na zápasy. Na třísetovou výhru Lucie Šafářové navázala Petra Kvitová, která si ve dvou sadách poradila s Kristinou Mladenovićovou. Pro Kvitovou šlo o první soutěžní utkání od konce února.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pojď! Petra Kvitová předvedla po několikatýdenní pauze opět své vítězné gesto | Zdroj: ČTK

„Po tak dlouhé pauze je těžké vrátit se stoprocentně připravená, bez nervů a bez tlaku. Nečekala jsem, že by to bylo jiné. Nervozita byla veliká,“ přiznala svěřenkyně David Kotyzy.

I přes pauzu ale ve vás zůstala schopnost zahrát v důležitých momentech lépe než soupeřka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová bojovala při svém návratu s velkou nervozitou, řekla v rozhovoru s Jaroslavem Plašilem

S tím jsem spokojená. Bylo to hodně rozhodující. O tom tenis je. Nemusíte hrát extra dobře, ale když se v důležitých chvílích zmáčknete a ono se to podaří, tak z toho může být vítězství.

Přičítáte to i tomu, že jste zkušenější hráčkou než Mladenovicová, obzvlášť ve Fed Cupu?

Určitě jsem zkušenější než Kristina. Jsem starší a zkušenosti přibývají (smích). Určitě neublíží. Zkušenosti se nedají koupit, dají se jen postupně během vyhraných gamů a setů získat.

Vítězný návrat po Kvitovou, porazila Mladenovicovou. Češky vedou ve Fed Cupu nad Francií 2:0

Číst článek

Sobotní program jste ukončovala, v neděli naopak nastoupíte na kurt jako první. Může být kratší pauza komplikací? Přece jen jste už dlouho nehrála dva zápasy za sebou.

Jak říkal Petr Pála v pátek na tiskové konferenci, nominace se bude dělat až v sobotu večer, takže nejsem schopná říct, jestli budu hrát. Pokud bych ale nastoupila, tak by neměla být nevýhoda hrát jako druhá v sobotu a první v neděli. Zažila jsem to mnohokrát a jsem zvyklá. Zápas proti Mladenovicové nebyl ani moc náročný.

Nedávno jste se na bloku pro BBC zmínila o tom, že jste během zápasů v Arábii cítila prázdnotu. Co jste cítila teď?

Hlavně nervozitu, která mě doprovázela celou dobu. Bylo těžké ji setřást. Ani v pohybu jsem se necítila tak dobře, jak bych si představovala, ale to je normální. Co se mi honilo hlavou? Určitě jsem nechtěla prohrát (smích), chtěla jsem přinést druhý bod. Je to o to těžší, že nehrajete sama za sebe, ale máte za sebou lavičku, všechny další lidi, co vás přišli podpořit, a taky Českou republiku.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme