Kvitovou už v Perthu znají, Štěpánka čeká na Hopmanově poháru premiéra

Profesionálním tenistům už v podstatě začíná sezona 2014. O svůj první velký titul totiž začínají bojovat ještě v právě končícím roce 2013. Týká se to také Petry Kvitové a Radka Štěpánka, kteří reprezentují Českou republiku na Hopmanově poháru v australském Perthu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová s Radkem Štěpánkem | Foto: ČTK

Uvaděč v hledišti John zdolá před prvním zápasem českého páru hodně schodů. K návštěvníkům moderní Perth Arény je totiž nanejvýš zdvořilý a skoro každého doprovodí až na zarezervované místo.

Radek Štěpánek a Petra Kvitová patří k nejatraktivnějším párům tohoto neoficiálního mistrovství světa smíšených párů, a tak se dá počítat i s velkým zájmem fanoušků. Na západ Austrálie dorazily skupinky turistů, a dost možná přijdou i někteří ze zdejších českých krajanů, kteří tady v Perthu viděli předloňský triumf Petry Kvitové a Tomáše Berdycha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová s Radkem Štěpánkem vstoupí soubojem se Španělskem do Hopmanova poháru

„Pro mě je světovou jedničkou, i kdyby byla poslední. Hrozně se mi líbí, jak hraje. A já taky hraju tenis."

„Je tady známá svým přístupem ke hře. Po jejím prvním zápase tady na Hopman Cupu ji lidé začali brát tak, že je svými vlastnostmi víc člověk než tenista. Petra samozřejmě má svoje cíle, ale její vlastnosti to převyšují.“

Česká tenistka Petra Kvitová své obdivovatelky paní Janu s dcerou před dvěma roky potěšila i výhrou, a tak už má ve své sbírce unikátní trofej odtud z Perthu. Pohár ve tvaru míčku, který je posetý diamanty.

„Všechny svoje poháry mám doma u rodičů, starají se o ně. Tento se jim také bude líbit, maminka o něj bude pěkně pečovat (smích),“ říkala po svém titulu na Hopmanově poháru Petra Kvitová, která teď bude hrát o pohár společně s dalším daviscupovým reprezentantem a zároveň svým přítelem Radkem Štěpánkem.

„Já se na to hrozně moc těším. Nikdy jsem Hopman Cup nehrál, navíc můžu hrát s Péťou, takže je to o to kouzelnější. Samozřejmě to pro mě bude nová zkušenost, těším se na to. Slyšel jsem na Hopman Cup samou chválu. Všechny týmy chtějí zvítězit a odvézt si ten krásný tenisák. A myslím, že to letos nebude jinak,“ těšil se na první turnaj sezony Radek Štěpánek, který bude mít v Perthu o poznání složitější pozici ve srovnání se světovou šestkou Petrou Kvitovou.

Těžcí soupeři

S výjimkou prvního zápasu proti Španělsku, který začne ve 3 hodiny ráno středoevropského času, totiž narazí na žebříčkově mnohem výše postavené tenisty - Francouze Tsongu či Američana Isnera.

„Když jsem četla, kdo tam je, tak jsem si říkala, že to bude hodně vyrovnané. Když jsme hráli s Tomášem, tak ten tým měl většinou jednoho výborného hráče a ten druhý tak dobrý nebyl. Myslím, že v naší skupině je hrozně těžká Amerika, začínáme se Španělskem. Je to jasné, počítá se můj bod ze singlu. Potom buď Radek přidá, nebo bude mix, kde musí excelovat on (smích),“ naráží Petra Kvitová na deblové kvality Radka Štěpánka a tuší, že právě mix by mohl hrát na turnaji důležitější roli než před dvěma lety, kdy do něj pokaždé nastupovala už za rozhodnutého stavu.

Na společném soustředění na Floridě jej ale netrénovali. A prý ani tady v Austrálii, kam se z Ameriky po náročné fyzické přípravě před pár dny přesunuli, společnou čtyřhru nezkoušeli. Fanoušci, kteří sem k úvodnímu duelu českých tenistů na Hopmanově poháru dorazí, tak budou mít v ceně vstupenky i jednu velkou premiéru.

Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme