Legendární Rod Laver už se těší do Prahy na 'svůj' turnaj. Z poslední návštěvy mu zbyla jen sklenička

Rod Laver, jediný majitel kompletního kalendářního grandslamu v mužském singlu už plánuje, jak se na podzim vydá do Prahy na první Laver Cup, utkání evropských tenisů a výběru světa. Na jednu stranu kurtu by se mohli postavit i jeho dva oblíbenci, finalisté Australian Open Roger Federer a Rafael Nadal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rod Laver | Zdroj: Reuters

„Federer a Nadal by vytvořili náramný tým. To by bylo fakt něco, co tady ještě nikdy nebylo. Roger hraje výborné voleje, má skvělé tenisové myšlení. I proto by byl dobrým deblistou. K tomu ty topspiny od Rafaela, byl by z nich byl výtečný pár,“ sní Rod Laver.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rod Laver už se těší na Laver Cup. Prahou ho bude provázet další tenisová legenda Jan Kodeš

A v září v Praze se mu toto přání může splnit. Roger Federer a Rafael Nadal budou v sestavě evropského týmu, který se utká s výběrem světa, a mohli by společně odehrát i deblový zápas. I to je kouzlo Laver Cupu, který je nově vzniklou obdobou golfového Ryder Cupu.

„Myslím, že to zabere tři čtyři roky, než si získá jméno. Ale jestli budou nastupovat i ti nejlepší hráči, může se stát z Laver Cupu opravdu důležitá soutěž. Je to chytře vymyšlené. Nebudou to dlouhé vyčerpávající mače. Každý den uvidíte čtyři pět hodin, jak spolu soupeří nejlepší tenisté světa. Díky počítání bude pořád o co hrát, až do posledního dne nebude o vítězi rozhodnuto,“ představuje Rod Laver soutěž, která ponese jeho jméno.

Svou tradici v září tohoto roku v Česku. Slavný Australan se do Prahy těší, byl tam zatím jen jednou v roce 1961 na exhibici, ale moc památek na tehdejší návštěvu Československa doma nemá.

Prahou ho provede Jan Kodeš

„Myslím, že jsem v Praze koupil skleničky na brandy. Paní, co se mi starala o úklid, se zřejmě rozhodla, že jednu po druhé zlikviduje. Tak už nejsou. Jen jednu jsem před ní schovával. Říkal jsem: ‚Všechny nedostaneš." Jedna z deseti přežila,“ usmívá se Rod Laver, který si může skleničky nebo něco jiného pořídit znovu.

Třeba mu v tom pomůže i tenista, jehož jméno si Rod Laver v souvislosti s Českem okamžitě vybaví. „Jan Kodeš. Vyhrál Wimbledon i Roland Garros, okamžitě mě jeho jméno napadá. Hrávali jsme proti sobě. Třeba v semifinále Davis Cupu tady v Melbourne. Hned mi vzkázal, že pro mě v Praze udělá cokoliv, stačí si jen říct.“

„Hrál samozřejmě dobře na antuce, ale uměl to na každém povrchu. A naučil se vyhrávat i na trávě. Těším se, až ho zase uvidím na jeho území. Byly to tenkrát šťastné časy,“ vzpomíná Rod Laver. I může legendárnímu tenistovi připomínat Laver Cup, nová soutěž, kterou bývalí i současní hráči přivezou do Prahy ve druhé polovině září.

Rod Laver má v Melbourne Parku novou bronzovou sochu | Foto: Jaroslav Plašil

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme