Lendl v Ostravě navštívil kurty a zahlédl také svou školku

Ivan Lendl se poté, co dorazil do Ostravy, rozhodně nenudí. Legendární tenista, který svého času strávil 270 týdnů v pozici světové jedničky, zde sehraje v pátek exhibici, ve které se utká mimo jiné s Björnem Borgem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Lendl

Ivan Lendl

Jako první se Ivan Lendl v Ostravě podíval do Komenského sadů na kurty bývalého NH Ostrava, tedy místa, kde se rodila jedna z největších hvězd tenisové historie.

"Něco se málo se dalo poznat, něco taky ne. Budova už tu není, šest kurtů ještě ano. Je to samozřejmě trochu jinak upravené, ten centrkurt pro mě hodně znamenal. Trošku mrzí, že už tu není, ale rozumím tomu, že bylo potřeba mít halu. Bylo to velice příjemné," popisuje svou návštěvu Ivan Lendl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lendl v Ostravě navštívil kurty a zahlédl také svou školku

Podobné pocity měl také ze setkání s několika známými lidmi, kteří se na kurtech, kde se učil tenisovému řemeslu pozdější vítěz osmi grandslamů, stále pohybují.

"Potkal jsem starší hráče, kterým jsem dokonce sbíral míčky a později jsme byli spoluhráči, spoustu trenérů, spoluhráčů ze žáků nebo dorostu. Bylo to opravdu fajn," dodává Lendl.

"Oba dva jsme šedesátý ročník, hrávali jsme spolu v žákovském věku. Vzpomínám si, že jsem s ním odehrál minimálně sedm zápasů a vždycky jsem prohrál. Připadá mi pořád stejný - absolutní profesionál. Nezměnil se ani vzhledem, akorát jsme o nějaký ten rok starší," vzpomíná na doby mládí tehdejší tréninkový partner a na turnajích i soupeř Ivana Lendla Dušan Pohl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Radim Sajbot navštívil spolu s Ivanem Lendlem také hokejové utkání

Od poslední návštěvy Ivana Lendla v rodném městě uběhlo dvanáct let. A podle majitele druhého nejvyššího počtu vítězných zápasů na okruhu ATP se Ostrava od té doby dost změnila. I když...

"Hodně se vybudovalo, když jsem jel po dálnici, tak jsem nic nepoznal. Ale bylo zajímavé, že školka, do které jsem chodil, pořád stojí," divil se Ivan Lendl.

Radim Sajbot, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme