Letos mám na US Open větší klid, je rád Tomáš Berdych

Zatímco čeští fotbalisté budou hrát klíčový duel kvalifikace ve Skotsku, Tomáš Berdych bude ve stejnou dobu bojovat o postup do osmifinále US Open, a na rozdíl od svěřenců Michala Bílka má český tenista dvě jistoty. Jeho zápas nenavštíví tak jako v Glasgow 50 000 fanoušků a také jeho utkání nemůže skončit remízou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych porazil Rogera Federera | Foto: Reuters

A také platí, že by případná porážka neměla pro českého tenistu tak fatální následky jako pro národní tým. Tomáš Berdych hraje hlavně za sebe, a pokud by uspěl, rýsuje se mu příležitost utkat se po dvou týdnech opět s Novakem Djokovičem, nejlepším hráčem současnosti. Jenže má to jeden háček - potřebuje teď porazit jiného Srba, postavou menšího, ovšem o to houževnatějšího Janka Tipsareviče, nad kterým ještě nikdy na okruhu ATP nezvítězil.

„Na to se budu snažit nemyslet. Naopak budu chtít jít za tím, abych mu to vrátil,“ naráží Tomáš Berdych hlavně na dvě poslední ještě poměrně čerstvé porážky - a sice nedávné čtvrtfinále v Montrealu a pak loňské daviscupové semifinále v Bělehradu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych si pochvaluje větší klid, který letos na US Open má. Dnes ho čeká utkání s Tipsarevičem

Teď se oba utkají počtvrté a český tenista věří, že tento zápas bude moci naplno odehrát. Své bolavé rameno teď ve volném dni šetřil a doufá, že ho nebude nijak limitovat.

„Tohle je jeden z vrcholů sezony, je potřeba udělat vše pro to, aby to bylo dobré. Pak se uvidí, co bude,“ říká Tomáš Berdych, na US Open v naprosto odlišné roli než loni, kdy si jako semifinalista z Paříže a poražený finalista z Wimbledonu od záběrů televizních kamer, rozhlasových mikrofonů, bloků píšících novinářů či lovců autogramů prakticky neodpočinul.

Teď ho na celkového vítěze asi jen sotva někdo z odborníků tipuje, český tenista má mnohem větší klid a rozhodně proti tomu neprotestuje.

„Výsledek mi nikdo nevezme. Je dobře, že je kolem toho letos mnohem menší humbuk, člověk se může víc soustředit na sebe a dělat to, co dělat má, lépe.“

Tomáš Berdych toho může využít i dnes v zápase proti Tipsarevičovi, který začíná v 17 hodin středoevropského času.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme