Lidé byli úžasní, pochvalovala si fedcupová hrdinka Lucie Šafářová

České tenistky získaly podruhé za sebou fedcupový titul, tentokrát před domácími fanoušky v Praze a s výrazným přispěním Lucie Šafářové. Týmová dvojka vyhrála oba své zápasy. Po Ivanovičové porazila i druhou Srbku Jankovičovou a přidala třetí rozhodující bod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České tenistky objájily titul ve Fed Cupu | Foto: David Kubíček

Lucie, gratuluji ke třetímu bodu. Začnu oslavným tanečkem na kurtu s Andreou Hlaváčkovou. Co všechno se v tu chvíli do toho tanečku promítalo?

Děkuji za gratulaci, byl to opravdu náročný, ale úžasný víkend. Atmosféra v hale byla neuvěřitelná a jsem strašně ráda, že jsem vůbec mohla být součástí tohoto. A ten taneček, začalo to už tanečkem v šatně, který nám zveřejnili na facebook. Pak tam byly nějaké odkazy, že když vyhrajeme, tak bychom to měly zopakovat. Nálada na to byla, takže jsme si to trošku užily.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Lucií Šafářovou mluvil po vítězství nad Jelenou Jankovičovou Jaroslav Plašil

Vy jste k té náladě přispěla hodně výrazně. Dvěma body, dvěma skvělými výkony. Kde se to ve vás bralo?

Strašně jsem se na ten Fed Cup těšila. Ten týden se vyvíjel velmi dobře, hrála jsem celý týden velmi dobře. Povrch mi seděl, krásná hala, super atmosféra v týmu. Strašně jsem chtěla vyhrát, soustředila jsem se, bojovala jsem a po loňské zkušenosti z Moskvy, kdy jsem dvakrát prohrála, tak ta motivace byla o to větší, abych to tady změnila. Jsem strašně ráda, že se to změnilo.

Nakolik tomu přispělo, že to bylo právě doma?

Opravdu lidi v hale byli neuvěřitelní a strašně mě to hnalo dopředu a určitě mi to strašně pomohlo.

Má člověk nějaké pochybnosti, když takhle hraje? Říkáte si, bude to takhle pokračovat dále nebo si nepřipouštíte vůbec žádné pochybnosti

Nepřipouštěla jsem si to dneska. Cítila jsem se na kurtu výborně a jenom jsem se snažila soustředit míč od míče. Povedlo se to až do konce, takže super prostě.

Češky obhájily Fed Cup! Triumf zařídila skvělá Šafářová

Číst článek

V čem je ta velká změna? V minulosti se vám stávalo, že jste hrála skvěle, ale některé zápasy třeba nedopadly podle vašeho očekávání.

Ne, je to taky tím, že už jsem to finále jednou zažila, takže jsem věděla, co mě čeká, do čeho jdu a věděla jsem, že nechci, aby to bylo tak jak minule a o to víc jsem se toho snažila vyvarovat a podařilo se mi to.

Po utkání jste posílala do hlediště polibky, na koho jste se snažila nezapomenout?

Lidé byli tak úžasní, že jsem se snažil poslat polibky všem, ale určitě jsem tam měla rodinu a blízké, takže ti jsou pro mě určitě vždycky strašně důležití a jsem strašně ráda, že se přišli podívat.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme