Los DC: Štěpánek vs. Djokovič, Berdych vs. Tipsarevič

Radek Štěpánek a Novak Djokovič budou mít tu čest zahájit semifinále českých a srbských tenistů v Bělehradě. Rozhodl o tom los, který zároveň ukončil dlouhé spekulace o nasazení hráčů do úvodních dvouher.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Daviscupový tým | Zdroj: ČTK

A bylo jasno, i když pochopitelně kapitáni a hráči už to věděli delší dobu. Třeba Jaroslav Navrátil si vůbec nepřipouštěl, že by byla únava poraženého finalisty US Open Novaka Djokoviče po příletu z New Yorku taková, aby srbské jedničce nedovolila v pátek nastoupit na kurt.

„Všichni byli stoprocentně přesvědčení, že Djokovič hárt bude. Měl by asi být trošku fyzicky unaven, ale oni jsou poprvé v semifinále a to by bylo aby nehrál doma před šestnácti tisíci diváky,“ říká nehrající kapitán Navrátil.

Navíc Radek Štěpánek si ani nemyslí, že bude mít Djokovič s aklimatizací problémy, byť k zápasu nastoupí téměř na hodinu přesně dva dny po návratu z Ameriky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil: Navrátil je s losem DC spokojen

„Já si myslím, že každý, kdo by takhle přijel, by za tu svou zemi udělal cokoliv. Vydá se ze všech sil,“ počítá s těžkým zápasem proti světové dvojice Radek Štěpánek.

Ale Novak Djokovič už si tak jistý není, hrát sice chce, ale zároveň připomíná, že v podobné situaci ještě nebyl.

„ Není to nejjednodušší situace, to je jsné, ale teď není čas nad tím přemýšlet, do první dvouhry budu připravený,“říká Djokovič.

Štěpánek proti Djokovičovi

Takže přece jen alespoň náznak pochybností, ostatně nehrající kapitán Jaroslav Navrátil také přiznává, že Radka Štěpánka nasadil už do pátečních dvouher právě kvůli tomu, že může mít proti unavenější světové dvojce větší šance než obvykle.

A nenechal ho úvodní den odpočívat podobně jako před rokem proti Argentině.

„Tak určitě, myslím si, že je samozřejmě zranitelnější,“ dodává jednou větou Jaroslav Navrátil.

Světová dvojka je jasným favoritem

Tak jako tak, Novak Djokovič zůstává favoritem, a Radku Štěpánkovi nemusí stačit, ani kdyby předvedl svůj nejlepší letošní výkon. Ale některých věcí by se držet měl říká Jaroslav Navrátil.

„Djokovič je nejlépe returnující hráč na okruhu, takže po tom servisu si ho Radek bude muset trošku připravit. Měnit ten rytmus, hrát ty stopbally. Zkusit s ním hrát co nejdéle, aby na něm ta fyzická pohoda nepřišla, protože ten pátek bude pro něj určitě stěžejní.“

A Radek Štěpánek k tomu dodává

„Je to celodvorcový hráč. Zlepšil hru dopředu, zlepšil čopovaný bekhend. Takže vyloženě nějakou slabinu nemá a člověk musí proti němu podat naprosto skvělý výkon po všech stránkách.“

Pokud jde o duel české jedničky se srbskou dvojkou, Tomáš Berdych mohl počítat s oběma možnostmi, přičemž z variant Janko Tipsarevič Viktor Troicki platí nakonec ta prvně jmenovaná. A podle Jaroslava Navrátila jen o něco málo horší .

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme