Lucie Hradecká překonala zdravotní trable a je zpět v první stovce

Česká tenistka Lucie Hradecká překonala vleklé zdravotní potíže a tento rok už dosáhla několika pozoruhodných výsledků. I v Praze se prodrala kvalifikací a zahraje si hlavní soutěž turnaje WTA ve Stromovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Při těžkých zápasech, nebo když bylo vedro, dusno, tak jsem používala inhalátor, abych mohla lépe dýchat,“ vysvětlovala Lucie Hradecká.

Inhalátor proti astmatickým potížím má sice stále zabalený v tašce, ale tak to zatím už delší dobu zůstává. Lucie Hradecká se netrápí jako minulé dvě sezony a dobře ví, co stojí za jejími posledními výsledky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jsem zdravá, nemusím omezovat tréninky a zatím to vychází, vysvětlovala Lucie Hradecká výborné výkony v letošní sezoně a návrat do první stovky žebříčku WTA

„Jsem zdravá. Nemusím omezovat tréninky, nemusím řešit, jestli půjdu dát o dvacet servisů víc, jestli mě bolí loket. Udělala jsem dobrou přípravu, na kurtu se cítím dobře a zatím to vychází.“

Astmatické potíže či jiné alergie zápěstí, imunita, nejen to Lucii Hradeckou trápilo v minulých sezonách. Kromě nejrůznějších vyšetření si také loni v létě stihla popovídat s odborníkem na výživu, což může být pro zbytek kariéry klíčové.

„Pomáhá mi i strava, kterou teď dodržuju. Bezlepková, bez vajec a bez mléka,“ prozrazuje Lucie Hradecká, která se letos po více než roce a půl vrátila do nejlepší stovky.

Patnáctiletá Markéta Vondroušová kvalifikací neprošla, ale nezklamala

Číst článek

Díky nedávnému semifinále v americkém Charlestonu dosáhla na umístění, které ji teď na jaře zaručí účast v hlavní soutěži grandslamového Roland Garros, pochvaluje si psychickou a také fyzickou kondici.

„Tělo daleko lépe regeneruje, i když odehraju na turnaji každý den třísetový zápas, jsem další ráno docela v pohodě,“ těší Lucii Hradeckou, i když je prý někdy obtížné správné stravovací návyky dodržovat.

Takže třeba na cesty musí být česká tenistka dobře vybavená.

„Nemůžu si dát jen tak nějaký sendvič. Bezlepkový se na letišti také moc nesežene, takže na cestování musím mít svačinky,“ přiznává Lucie Hradecká.

 

Na začátku roku v Austrálii byla svými výkony po letech trápení příjemně překvapená a své zásoby oblíbených sušenek bez lepku tehdy vůbec neodhadla.

Teď už se jí prý něco podobného nestává. Už ví, že se může na nějakém tom turnaji zdržet i déle, takže má cukrovinek pokaždé dostatek.

„Ano, polomáčenky vozím,“ usmála se Lucie Hradecká.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme