Lucie Šafářová byla pár centimetrů od postupu, ale nakonec se radovala Li Na

Hodně blízko od senzace byla česká tenistka Lucie Šafářová. Ve třetím kole Australian Open podlehla Číňance Li Na 6:1, 6:7 a 3:6 poté, co v závěru druhé sady nevyužila mečbol.

Lucie Šafářová v utkání s Li-Na na Australian Open

Lucie Šafářová v utkání s Li-Na na Australian Open | Zdroj: ČTK

O tenise se říká, že je sportem porážek, vždyť jen jeden ze 128 singlistů na grandslamu zakončí turnaj výhrou. Hráči obecně jsou na prohry zvyklí, ale to ještě neznamená, že se s nimi snadno vyrovnávají.

Zvlášť, když je od vítězství dělí jen milimetry. Lucie Šafářová vyhrála nad Číňankou Li Na první set 6:1, v tom druhém si za stavu 6:5 vypracovala mečbol, ale opravdu velmi těsně vymezené území přestřelila.

00:00 / 00:00

Lucie Šafářová byla pár centimetrů od postupu, ale nakonec se radovala Li-Na

Muselo být v tu chvíli hodně nepříjemné vidět na velké obrazovce nekompromisní soud jestřábího oka. Dva, maximálně tři centimetry. To byla vzdálenost, která chyběla české tenistce k senzačnímu postupu na úkor favoritky.

„Člověk se modlí, že to bude uvnitř, že to dobře dopadne. Bohužel to byl kousíček aut. Snažila jsem se na to nemyslet a soustředit se na další míč, ale soupeřka pak dobře zaservírovala a další šanci mi nedala,“ vrátila se k rozhodujícímu míčku Šafářová.

„Jsem z toho hodně smutná. Když prohrajete ve dvou setech, tak si řekne, dobrý, nebyla šance, co se dá dělat, jede se dál. Ale když je člověk takhle blízko, tak je to těžký,“ říkala Lucie Šafářová, které pak utekl tiebreak, a přes nadějný začátek i konec rozhodujícího setu.

Záhlavová-Strýcová bojovala, na Azarenkovou ale nestačila

Setřást velké zklamání, a znovu se soustředit na zápas, který už mohl být vyhraný, patří k největšímu umění tenistů. Tím spíš, když jde o grandslamový turnaj a tedy nejdůležitější individuální akci v sezoně.

Své o tom ví třeba Lukáš Rosol, který už v duelu prvního kola se Španělem Tommym Robredem zvedal ruce radostí nad hlavu, jenže čároví rozhodčí mu při servisu zahlásil aut, který český reprezentant v okolním jásotu přeslechl. Tato situace pak Lukáše Rosola natolik vyvedla z klidu, že závěr nezvládl.

„Je to strašně těžký. Člověk si myslí, že už to má a najednou to nemá. Emočně to na kurtu zvládnout je hrozně těžký, ale je to jediná cesta, jak z toho ven. Na třetí set jsem se však dokázala zkoncentrovat, odehrála ho dobře, ale ona byla o pár míčků lepší,“ povzdechla si po utkání s Číňankou Li Na zklamaná česká tenistka Lucie Šafářová.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít