Lucie Šafářová dokázala, že kromě tenisu umí skvěle také tančit

Tenistka Lucie Šafářová se během víkendu stala hrdinkou fedcupového finále, když v duelu se Srbskem nejprve senzačně porazila Anu Ivanovičovou a při klopýtnutí Petry Kvitové dokázala včera přidat i rozhodující třetí bod - to zase doslova vymazala z kurtu Jelenu Jankovičovou. Samou radostí se potom roztančila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová a její vítězný taneček po finále Fed Cupu | Foto: David Kubíček

Nejdřív s vítězným výkřikem klesla na kurtu na kolena, pak podala soupeřce a rozhodčí ruku a rozeběhla se ke zbytku českého týmu. Radost Lucie Šafářové byla nepopsatelná, což hned vzápětí potvrdila v krátkém rozhovoru pro televizi. A potom se vytrhla všem pažím, které ji chtěly zadržet, a předvedla na ploše společně s Andreou Hlaváčkovou parádní taneční kreaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lucie Šafářová oslavila vítězství ve Fed Cupu tanečkem přímo na kurtu

„Začalo to vlastně tanečkem v šatně, který nám zveřejnili na facebooku, pak tam pod tím byly nějaké komentáře, že jestli vyhrajeme, měly bychom to zopakovat. Nálada na to byla, tak jsme si to trošku užily,“ objasňovala Lucie Šafářová původ nacvičeného čísla, při kterém jí a Andree Hlaváčkové tleskali nejen čeští, ale také srbští fanoušci, a po němž posílala vzdušné polibky doslova na všechny strany jako popová hvězda.

„Ti lidé byli tak úžasní, že jsem posílala polibky všem, ale měla jsem tam hlavně rodinu a blízké, kteří jsou pro mě strašně důležití. Jsem moc ráda, že se přišli podívat," ocenila hrdinka fedcupového finále i morální podporu z hlediště.

Vynikající nálada tým samozřejmě neopustila ani na pozápasové tiskové konferenci, kde se Lucie Šafářová mimo jiné i omluvila Andree Hlaváčkové s Lucií Hradeckou, že si kvůli jejímu vítězství už nemohly zahrát debla.

Andrea Hradecká a Lucie Šafářová oslavují triumf ve Fed Cupu tancem | Foto: David Kubíček

„Jsem ráda, že se mi to podařilo… akorát holky si teda nezahrály, tak příště…"

Třeba za rok ve finále. I když kapitán Petr Pála prý teď rozhodně už nepřemýšlí nad tím, že by Češky zopakovaly kousek svých předchůdkyň z 80. let, které Fed Cup vyhrály třikrát po sobě, nebo je dokonce překonaly.

„Vy jste teda hodně vepředu… Já se ještě nevzpamatoval z Lucčina výkonu a vy se mě ptáte, jestli tři není málo…“

Necháme se překvapit. Každopádně k tomu letošnímu vítězství gratulujeme. Bylo opravdu zasloužené.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme