Lucie Šafářová je dobrovolně v horší šatně, zahajuje svůj desátý Wimbledon

Tenistka Lucie Šafářová bude hrát na grandslamovém turnaji poprvé jako členka elitní světové desítky. Zápasem prvního kola začne cestu za obhajobou loňské semifinálové účasti, dobrovolně ale zůstává v šatně s žebříčkově horšími hráčkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová dosáhla ve Wimbledonu na nejlepší výsledek kariéry | Zdroj: Reuters

„Mám tu kulatiny,“ směje se Lucie Šafářová nad svou desátou účastí ve slavném Wimbledonu. Poprvé ale nastoupí jako hráčka elitní světové desítky.

„Poprvé jsem se dostala nahoru do šatny nasazených, ale radši jsem zůstala dole, protože tam mám Bethanii,“ prozradila, že důvodem setrvání ve stejné šatně je deblová parťačka Bethanie Matteková-Sandsová, se kterou v letošní sezoně vyhrála už dva grandslamové turnaje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Těsně před začátkem Wimbledonu mluvil s Lucií Šafářovou reportér ČRo Jaroslav Plašil

Své místo by ráda držela stejně dlouho jako loni, kdy na dříve nejméně úspěšném grandslamovém turnaji uhrála semifinále. „Když jsem přijela, první den to bylo krásné. Člověku se to vrací zpátky. Když trénuje na kurtech, kde se rozehrával nebo hrál zápas, je to příjemný pocit."

Brněnská rodačka teprve začíná zjišťovat, co všechno nová pozice obnáší. Všechno je příjemné, ale stále také dost čerstvé, mezi světovou desítku vstoupila teprve nedávno, po zatím životním grandslamovém turnaji v Paříži.

Možná až dnes poprvé pocítí tlak, který jako šestá hráčka světa při velkém zápase ucítí. „Užívám si to, je to krásné vidět se jako šestou nasazenou a šestou na světě. Uvidíme, jak se s tím poperu,“ vyhlíží vstup do turnaje Lucie Šafářová.

O postup do druhého kola si zahraje s Američankou Alison Riskeovou a zvědaví budeme také na výkony dalších tří českých singlistek v dnešním programu. Sledovat budeme duely Karolíny Plíškové, Petry Cetkovské a Barbory Strýcové.

 

Nemáš bílou? Nehraješ! :-) Ale my máme vždy plán B! Další video od #teamsafarovamatteksands! ;-) No whites. No play!...

Posted by Lucie Safarova on 26. červen 2015

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme