Lucie Šafářová porazila Pironkovovou a v Madridu je ve 3. kole

Česká tenistka Lucie Šafářová porazila na turnaji v Madridu Bulharku Pironkovovou 6:3, 6:1 a postoupila do 3. kola. V něm se střetne s vítězkou utkání mezi Italkou Vinciovou a Francouzkou Cornetovou.

Lucie Šafářová měla blízko k výhře nad Serenou Williamsovou, nakonec prohrála v tie-breaku třetího setu | Zdroj: Reuters

Třináctá nasazená Šafářová se mohla spolehnout na výborný servis. V prvním setu povolila své soupeřce pouze dva brejkboly, ale oba dokázala odvrátit.

Naopak v sedmém gamu poprvé získala servis Bulharky a to samé se jí podařilo i v deváté hře. V té si vypracovala postupně tři setboly a nakonec i sadu ukončila.

Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí české fedcupové reprezentantky. Šafářová se brzy dostala do vedení 5:0 a v šestém gamu měla první mečbol. Bulharka se ubránila a utekla "kanáru".

V sedmé hře už Šafářová při svém podání nedala Pironkovové šanci, dostala se do vedení 40:15 a hned první mečbol při svém podání využila.

Ostatní tři české tenistky Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Karolína Plíšková hrají zápasy 2. kola v úterý.

Tenisový turnaj žen v Madridu:

Dvouhra - 2. kolo: Šafářová (13-ČR) - Pironkovová (Bulh.) 6:3, 6:1, A. Radwaňská (9-Pol.) - Dellacquaová (Austr.) 6:2, 6:1.
Čtyřhra - 1. kolo: Husárová, Olaruová (SR/Rum.) - Krajiceková, Strýcová (Niz./ČR) 2:6, 6:2, 10:5.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít