Švédsko 3:6 Česko

Lucie Šafářová si v Singapuru užila vítěznou čtyřhru, teď se těší na dvouhru

Česká tenistka Lucie Šafářová má za sebou premiéru na Turnaji mistryň a vítěznou, přestože se svou americkou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou nehrála od letošního léta.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová na tiskové konferenci před zahájením Turnaje mystryň v Singapuru

Lucie Šafářová na tiskové konferenci před zahájením Turnaje mystryň v Singapuru | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Existují spojení, která jen tak nic nepřetrhá, ani dlouhá přestávka zaviněná zraněním a nemocí. Lucie Šafářová a Bethanie Matteková Sandsová spolu letos vyhrály dva grandslamy v Melbourne a v Paříži. Pak ještě v létě na začátku srpna triumfovaly v Torontu, ale od té doby už se na kurtu neviděly.

Až teď v Singapuru, kde při své premiéře na Turnaji mistryň společně porazily Španělky Garbiňe Muguruzaovou a Carlu Suarezovou-Navarrovou 6:3 a 7:6. „Tak nějak fungujeme, jsme na sebe zvyklé a na kurtu nám to klape. Hrálo se nám velice dobře a ta dlouhá pauza nebyla ani znát,“ směje se Lucie Šafářová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lucie Šafářová si užívá Turnaj mistryň a těší na své prvni vystoupení v singlu

Tu do dobré pohody naladily, krom věčně usměvavé spoluhráčky, také přítomnost rodiny a blízkých, štědré podmínky pořadatelů i snídaně. „Dnes jsem úplně sportovní snídani neměla, kaše nebyla, tak jsem si dala croissant,“ dodává usměvavá Češka.

Možná, že jinak bude snídat Lucie Šafářová před svým pondělním singlovým zápasem, shodou okolností, opět bude hrát se Španělkou Muguruzaovou, protože přece jen, singlová část Turnaje mistryň je sportovně významnější a tudíž i důležitější, pokud jde o přípravu.

„Jsem ráda, že jsem si při deblu otestovala kurt. V tréninku se nám zdálo, že je kolem něj docela tma, ale při zápase už pořadatelé přidali trochu světla a bylo to daleko příjemnější,“ vysvětluje Šafářová.

Šafářová začala Turnaj mistryň vítězně. S Mattekovou porazily španělský debl

Číst článek

Česká tenistka má ale velkou motivaci uspět i v deblové soutěži. A přát by si to měli i fanoušci, pokud chtějí poznat překvapení, které mají česká a americká tenistka v případě postupu do finále pro závěrečný duel vymyšlené.

Jaroslav Plašil, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme