Lukáš Dlouhý loni pro Davis Cup obětoval i sestřinu svatbu

Už několik let je pevnou součástí týmu, ovšem spíše jako fanoušek a nositel dobré nálady. Tenista Lukáš Dlouhý totiž dostává v daviscupových zápasech příležitost pouze v případě, kdy už je o vítězství či porážce rozhodnuto. A stejné to bude pravděpodobně i teď v Belgii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český daviscupový tým | Foto: Petr Souček

Když bojoval český tým loni v létě o postup do semifinále Davisova poháru s Argentinou, vdávala se Lukáši Dlouhému sestra. Tenista ale na svatbu nemohl, přestože věděl, že si za normálních okolností téměř jistě žádnou zásadnější roli v zápase nezahraje a celý víkend stráví dost podobně jako fanoušek v ostravské hale.

„To jsem přišel o sestřinu svatbu, ale Davis Cup je týmová soutěž a hraje se za Českou republiku. Kdybych měl v té době sám osobní turnaj, tak bych na něj nejel a šel bych na svatbu. Ale když mě povolali do nominace, tak to je velká čest," říká Lukáš Dlouhý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Dlouhý pro Davis Cup obětoval i sestřinu svatbu

Naštěstí to prý takhle vzala i rodina, takže mu nikdo neúčast na svatbě nevyčítal: „Ne, ne, oni věděli, že je to moje práce, která je jako každá jiná a že jsem nedostal volno," hotovo, tečka, uzavírá ne zrovna veselou kapitolu daviscupový reprezentant Lukáš Dlouhý.

Ten teď bude podobně jako celou loňskou daviscupovou sezonu pracovat i v Belgii. A tedy hlavně vytvářet co nejlepší klima pro úspěch svých tenisově zdatnějších spoluhráčů Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha, tak aby se případně dostal na kurt až v neděli, za rozhodnutého a vítězného stavu.

Jaroslav Plašil, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme