Mají odlišnou hru i povahu. Štěpánek s Berdych se poprvé utkají na grandslamu

Společně vyhráli dva daviscupové tituly, ale dnes odpoledne si budou na kurtu překážet. Tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek se na dvorcích Rolanda Garrose v Paříži utkají o postup do třetího kola grandslamového turnaje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych v deblu

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych v deblu | Foto: David Kubíček

„Kolem sebe jsme na okruhu deset jedenáct let a hráli jsme třikrát,“usmívá se Radek Štěpánek, s Tomášem Berdychem se na turnajích potkávají ve společné šatně už pěkně dlouho, ale toto bude teprve čtvrté vzájemné utkání.

„Jestli mě paměť neplete, tak jsme hráli v Šanghaji, Marseille a Bercy,“ vzpomíná si na pařížskou halu zkušenější z dnešních soupeřů.

Přehrát

00:00 / 00:00

S oběma soupeři, Radkem Štěpánkem i Tomášem Berdychem mluvil přímo v Paříži reportér ČRo Jaroslav Plašil

Radek Štěpánek zatím vyhrál jednou, Tomáš Berdych dvakrát, naposledy v roce 2011. Na grandslamu se utkají teprve poprvé, ale překvapit se mohou jen těžko. Na jedné straně agresivní styl světové čtyřky na té druhé ohromný cit pro míč a velmi pestrá hra.

„Ukazuje, že se schopen se tím výsledkově uživit, je to jeho styl a drží se toho dobře,“ tuší Tomáš Berdych, co ho v zápase čeká.

A platí to i naopak. Utkají se tenisté s různými herními styly, ale také povahami. „Berďa je introvert, který je spíš klidné povahy, já jsem opak. V Davis Cupu, když spolu hrajeme čtyřhru, nám to neskutečně zapadá,“ připomíná Radek Štěpánek.

Obě povahy k sobě musely cestu postupně hledat, podle lidí, kteří mají k hráčům blízko, Berdych a Štěpánek nemuseli být pokaždé nejlepšími kamarády, ale dohromady je dal společný cíl, Davisův pohár, který dokázali dvakrát společně vybojovat.

„Za ty roky jsme si vybudovali vztah, který nám potom pomohl. Ty roky, které jsme spolu hráli, byly hrozně úspěšné,“ dodává Radek Štěpánek. Dnes může být úspěšný pouze jeden z dlouholetých daviscupových reprezentantů.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme