Mám srbský tým a jsem se vším velmi spokojená, září Aňa Ivanovičová

V roce 2008 vyhrála grandslamovou Paříž a byla i světovou jedničkou, jenže roli šampionky si moc dlouho neužila. Hra Any Ivanovičové byla plná výkyvů a jen málokdy dokázala trvaleji zazářit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ana Ivanovičová se raduje po vítězství nad Serenou Williamsovou | Zdroj: ČTK

Dnešek ale všechno mění. Srbská tenistka si užívá slávy, jako nikdy před tím. V osmifinále Australian Open porazila favoritku všech favoritek, Američanku Serenu Williamsovou.

Aňa Ivanovičová se usmívá, modré šaty co má na sobě připomínají ty, které nosila v roce 2008. A kdyby znala skupinu ‚Žlutý pes', a Ondřeje Hejmu, možná by si o tom i něco zazpívala. Ano, modrá je dobrá v případě srbské tenistky, i když s barvou šatů velká proměna asi nesouvisí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mám srbský tým a jsem se vším velmi spokojená, září Aňa Ivanovičová

„Mám tady teď s sebou srbský tým a jsem velmi spokojená se vším, co děláme. Pracovali jsme před sezonou velmi tvrdě, strávili jsme tady nádherné dva týdny, ještě před tím, než jsme jeli dolů do Aucklandu,“ říká přemožitelka Sereny Williamsové.

„Hodně času jsme byli v posilovně a snažili se, aby moje hra neměla výkyvy. Opravdu cítím, že tým, který teď mám, je se mnou a věří ve mně. Prošla jsem těžkým obdobím, kdy jsem o sobě možná pochybovala, ale oni ne. To pro mě hodně znamená,“ vysvětluje Aňa Ivanovičová, proč se teď po dlouhé době dokázala dostat do lepší herní pohody.

Vyhrávat velké zápasy už pro ni bývalo nemožné, tím spíš, když často nezvládala už ty malé. Ale teď zdá se svou příležitost nechce pustit.

Nejprve zvládla otočit psychický náročný zápas proti domácí Samantě Stosurové. Teď naprosto přehrála nejlepší tenistku posledních let Američanku Serenu Williamsovou. Je ve čtvrtfinále, a mnozí si najednou kladou otázku, kam až může v Melbourne parku dojít. Má na to, aby na Australian Open získala titul?

Tomáš Berdych je ve čtvrtfinále Australian Open, Serena Williamsová vypadla

Číst článek

„Myslím si, že jestli bude hrát tak dobře, jako proti mně, tak má dobrou šanci. Ale konkurence je tvrdá, musíte být připravení na každý zápas,“ myslí si poražená Serena Williamsová.

Pokud jde o sportovní stránku, tam by zřejmě nemusel být ten největší problém. Když Srbka Aňa Ivanovičová dokázala porazit nejlepší hráčku, mohla by si poradit i s těmi co nejsou úplně nejlepší.

Otázkou je, jestli podá stejně suverénní výkon i ve chvíli, kdy už bude cítit velkou šanci. Taková Němka Sabine Lisická, která slavnou Američanku porazila v osmifinále loňského Wimbledonu, by mohla vyprávět.

Na druhou stranu, Aňa Ivanovičová už ví, jaké to je, být grandslamovou šampionkou, a takto vybavená má šanci na své slavné modré období po šesti letech navázat.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme