Mám štěstí, že se můžu zlepšit úplně ve všem, říká Petra Kvitová

Petra Kvitová je poprvé v životě Sportovec roku. Světová hráčka číslo dvě se stala vůbec první tenistkou, která v tradiční anketě Klubu sportovních novinářů zvítězila. Wimbledonská vítězka navíc vyhrála s rekordním náskokem 736 bodů. Kromě toho převzala spolu s Lucií Hradeckou a Petrem Pálou ocenění pro kolektiv roku, kterým se stal fedcupový tým tenistek.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová s trofejí pro vítěze ankety Sportovec roku

Petra Kvitová s trofejí pro vítěze ankety Sportovec roku | Zdroj: ČTK

"Spousta lidí mi říká, že už mám nacvičený úsměv při focení. Mně to tak nepřijde, ale asi je těch fotek tolik, že už to nevnímám a přijde mi to trošku samozřejmé," řekla Petra Kvitová v rozhovoru pro Radiožurnál krátce poté, co se stala Sportovcem roku.

Co vás naučil tenhle rok, ve kterém jste sklízela jeden úspěch za druhým? Musela jste něco změnit ve vašem vystupování?

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview Radiožurnálu se nejlepší českou sportovkyní roku 2011 Petrou Kvitovou

Myslím, že jsem se víc otrkala, přece jen mám těch společenských akcí několik za sebou. Jen doufám, že to není velký trapas. Na kurtu i mimo něj jsem získala větší sebedůvěru, věřím tomu, že opravdu můžu hrát pěkný tenis.

Já jako příležitostný tenista-amatér prohrávat někdy 1:5, v životě nevyhraju 7:5, hlava prostě "odejde". Jak se učí sebedůvěra?

Na to asi neznám recept, s tím se musíte narodit. Asi to mám v genech po rodičích, je to od nich velký dar. Ale samozřejmě se dá na všem pracovat, snažím se zlepšovat ve všech ohledech tenisu.

Vy máte rodiče hodně ráda ...

Mám, ano (smích).

Co jim koupíte k Vánocům?

To samozřejmě nemůžu prozradit, tenhle rozhovor asi půjde ještě před Štědrým dnem, takže bych nerada vyzradila překvapení.

Letošní rok pro vás byl jeden úspěch za druhým, bude o to těžší ten příští?

Určitě bude těžký, ale každá sezóna je jinak těžká. Snažíte se samozřejmě pořád vyhrávat a když navíc musíte spoustu věcí obhajovat, je to ještě těžší. Ale jsem smířená s tím, že nemusím být tak dobrá jako letos. Hlavně budu ráda, když vydrží zdraví a posunu se v tenise o něco dál.

Proboha, kam se ještě chcete posunout? V čem se může Petra Kvitová ještě zlepšit?

Mám to štěstí, že se můžu zlepšit úplně ve všem. Je to v úderech, v kondici, v psychice, v taktice na kurtu. Ač se to nezdá, rezervy mám a s trenéry je tam vidíme, což je velmi přínosné.

Středeční večer byl večerem českého tenisu: v nejlepší desítce je Tomáš Berdych, legendou se stal Jan Kodeš, fedcupové družstvo je týmem roku a vy jste Sportovkyní roku. Je to jenom náhoda?

To nevím, Tomáš už hodně dlouho ukazuje, že tenis umí na vysoké úrovni, dostal se podruhé za sebou na Turnaj mistrů. My jako fedcupový tým jsme se dlouho snažili, abychom tu mísu vyhráli a máme ji teď doma, což je nádherný pocit. Já osobně jsem strašně ráda, jak ta sezóna dopadla a že jsem k tomu taky přispěla.

Jan Pokorný, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme