Maria Šarapovová bude pro Petru Kvitovou silnou soupeřkou

Tenistka Petra Kvitová se chystá na odpolední velké wimbledonské finále - po 13 letech je to první česká naděje na zisk vítězství v ženské dvouhře. O titul se Kvitová utká s ruskou hráčkou Marií Šarapovovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová při jednom z vítězných gest ve wimbledonském utkání proti Italce Vinciové | Zdroj: ČTK

Maria Šarapovová má za sebou řadu důležitých vítězství, včetně toho wimbledonského, a to z roku 2004. Jak hráčku, která prakticky celý život strávila tréninkem ve Spojených státech, přijímají ruští fanoušci? To zjišťovala naše moskevská zpravodajka Lenka Kabrhelová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vyhlídkách Marie Šarapovové mluvila Lenka Karhelová se sportovním komentátorem stanice Echo Moskvy Alexejem Osinem

24letá Marie Šarapovová patří k oblíbencům ruského sportovního publika - skutečnost, že jako sedmiletá odjela z ruského Soči do Spojených států, aby mohla trénovat ve věhlasné tenisové akademii Nicka Bollettieriho a za oceánem pak už zůstala, na tom nic nemění, podotýká sportovní komentátor stanice Echo Moskvy Alexej Osin:

„K Marii Šarapovové mají fanoušci v Rusku velmi dobrý vztah. Důvodem je podle mne především její povaha a charakter, který se mezi sportovci už dnes bohužel až tak často neobjevuje. Nikdy se nevzdává, vždy se bije až do konce a pro vítězství dělá všechno, co je v jejích silách. Nikdy neklesá na mysli," poznamnává Alexej Osin. Připouští nicméně, že kritika na adresu mladé hráčky, která za sebou má vítězství v řadě turnajů včetně tří granslamových, se přeci jen objevila.

„Samozřejmě je tu otázka Poháru federace - je pravda, že Šarapovová ve FedCupu nehraje za ruský tým nijak ochotně. Kritiku si vysloužila i za to, že se v týmu objevila těsně před olympiádou na jeden jediný zápas, aby získala olympijskou nominaci. O tom všem se živě diskutuje, ale řekl bych, že výsledky, které předvádí, vše ostatní s přehledem přebijí," soudí sportovní komentátor, podle něhož má Šarapovová - při vší úctě k výkonům o tři roky mladší Petry Kvitové - v dnešním finále přeci jen o něco větší šance:

„Ano, myslím že má větší šance - ne jen proto, že došla do finále, ale především kvůli tomu, jakou hru dosud v turnaji ukázala. Zdá se velmi silná. Důležitou roli podle mne hraje i to, že pro Petru Kvitovou je přeci jen vrcholem turnaje už samotná účast ve finále, psychologicky si může říci - i jestli prohraju, všichni moje vystoupení ocení. Šarapovová už tuhle metu získala a nevzdá se tak snadno," dodává sportovní komentátor rozhlasové stanice Echo Moskvy Alexej Osin.

Přímé vstupy z Wimbewdonu uslyšíte na ČRO 1 – Radiožurnálu od 15 hodin

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme