Masters v Paříži je předkolem londýnského Turnaje mistrů

Tenisový Turnaj mistrů je na konci každé sezony odměnou pro nejlepších osm hráčů roku a letos má také své zahřívací kolo. Může za to nevšední situace v Paříži, kde právě teď všech osm účastníků londýnského Turnaje mistrů bojuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na US Open | Zdroj: ČTK

Ještě nikdy v historii se něco takového nestalo. Do čtvrtfinále posledního turnaje před Turnajem mistrů postoupilo osm nejlepších momentálně hrajících tenistů sezony, a tak teď odpoledne v Paříži začal takový Turnaj mistrů "nanečisto".

Španělé Nadal a Ferrer, Švýcaři Federer a Wawrinka, Srb Djoković, Argentinec Del Potro, Francouz Gaskquet, Čech Tomáš Berdych - ti všichni se totiž od pondělí představí také v Londýně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zajímavé kuriozity si všiml Jaroslav Plašil

A i když tam budou hrát jiným herním systémem, je to opravdu velká kuriozita. V minulosti se totiž často stávalo, že Ti nejlepší ze svého programu pařížský turnaj vypouštěli, buď částečně nebo úplně (ono je totiž náročné připravit se na dvě velké akce po sobě), ale letos se přístup tenistů zásadně změnil. A to z různých důvodů.

Někteří bojují o pozici světové jedničky a nemohou si dovolit podstatnou ztrátu bodů, jiní se potřebovali na Turnaj mistrů do Londýna kvalifikovat a jiní zase rozehrát, což je i případ Tomáše Berdycha.

„Já jsem velice rád, že potom neúspěšném prvním kole v Basileji si můžu zahrát zápasy, hlavně ty vítězné, předtím, než mě čekají dva vrcholy. Já jsem rád za každý vyhraný zápas,“ říká Tomáš Berdych, který sice ladí formu na dvě velké akce, Turnaj mistrů a daviscupové finále, ale už teď může mluvit o třech velkých akcích.

Před sebou má teď čtvrtfinále tisícibodového turnaje v Paříži a zápas proti obhájci titulu, Španělu Davidu Ferrerovi.

Opět šťávu na trakaři?

„S Davidem to jsou vždycky velké bitvy, on teď hraje výborně. Pro mě to ale nic nemění, já se budu snažit předvádět svůj nejlepší tenis a snažit se ho porazit,“ přeje si český tenista, i když by si tím udělal závěr sezony ještě o poznání náročnější.

Minulý rok po Turnaji mistrů z legrace žádal fanoušky a kolegy z daviscupového týmu, aby mu přivezli pro finálový zápas nové síly na trakaři, že už jich po těžké sezoně moc nemá. A tak je i v tomto směru pro Tomáše Berdycha tento nabitý konec roku velkou výzvou.

„Sčítá se to, je toho hodně. O to bude důležitější, aby člověk dbal na regeneraci a dával se do pořádku,“ připomínal ještě před začátkem halové sezony český tenista Tomáš Berdych.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme