Melbourne je krásné, v žebříčku tenisty Tomáše Berdycha je ale nejvýš New York

Tenisové Australian Open je dlouhodobě nejúspěšnějším grandslamem Tomáše Berdycha. Český tenista dosáhl v Melbourne na svou osmadvacátou výhru z turnajů velké čtyřky a už počtvrté za sebou se tam připravuje na čtvrtfinálový zápas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úspěšné roky na prvním grandslamu sezony nemůžou být náhodné. Vždyť i trenér Brita Andyho Murrayho a někdejší nejlepší hráč světa Ivan Lendl říkal, že právě v Austrálii má Tomáš Berdych největší šance dosáhnout na vysněný grandslamový titul.

Od změny povrchu pro ročník 2008 český tenista tady v Melbourne Parku jen jednou vypadl dříve než v osmifinále, pokaždé sem přijíždí dobře naladěný, a to i tentokrát, kdy přípravu komplikovala nemoc a léčba antibiotiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych si hodně pochvaluje podmínky, které v Austrálii tenisté mají

„Bude to asi víc věcí dohromady. Je to prostředím i tou změnou povrchu, která, myslím si, byla opravdu k lepšímu. Spousta hráčů to ocení. Kurty jsou hodně podobné jako třeba v New Yorku při US Open, takže jsou rychlejší,“ pochvaluje si zdejší podmínky Tomáš Berdych.

„Je dobré, jak je to tady celé poskládané. Člověk netráví dlouhé časy někde v zácpě, má to všechno kousek, lidi jsou tu příjemní. Dobré atmosféře zde přidávají všechny drobnosti, které jsou s prvním grandslamem sezony spojené,“ doplňuje nejlepší český tenista.

Tomáš Berdych letos vůbec poprvé může se zdejším prostředím seznamovat i rodiče, kteří za ním do Austrálie na první grandslamový turnaj sezony dorazili.

New York má pro českého tenistu větší kouzlo

Melbourne se svým okolím patří k nejhezčím místům v kariéře českého tenisty, a pokud se mu povede nejbližší duel s Davidem Ferrerem, může tady zkompletovat i semifinálovou sbírku z grandslamových turnajů. Přesto, je prý ještě jedno město, kam se Tomáš Berdych pokaždé těší asi nejvíc.

„Asi New York. Spousta lidí to tam nemá ráda, ale mně se tam líbí hodně. Má svou atmosféru, je úplně o něčem jiném než devadesát procent všech měst na světě. Já si tam najdu to svoje, co mě baví a co se mi líbí,“ říká Tomáš Berdych. Koneckonců právě New York byl v roce 2003 vůbec prvním grandslamovým turnajem, který si český tenista jako účastník hlavní soutěže zahrál.

Ten současný, v Austrálii, je v pořadí dvaačtyřicátým a stále je naděje, že bude i nejúspěšnějším.

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme