Michal Novotný: český lékař španělských tenistů

Fyzioterapeut Michal Novotný je před finálovým zápasem Davisova poháru tenistů ve zvláštní situaci. Dlouho spolupracuje s českým týmem, ještě delší dobu ale žije ve Španělsku. A mezi jeho klienty patří i špičkoví španělští tenisté. Přesto ani chvíli nepřemýšlel, na kterou lavičku v Barceloně usedne. A komu bude fandit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělský daviscipový tým 2009 | Foto: Petr Souček

„Jsem s českým daviscupovým týmem už devátým rokem a přirostl mi k srdci. Budu nervózní stejně jako všichni hráči a budu jim fandit, aby vyhráli. Když vyhrají Španělé, tak budu zklamaný už proto, že Česko prohrálo," vysvětluje muž, který je jedním z nejlepších a nejžádanějších fyzioterapeutů na okruhu ATP.

A oblíbený je zvlášť mezi španělskými tenisty, protože se s ním bez problémů domluví. O Rafaela Nadala se Michal Novotný staral od prvních turnajů, v posledních měsících léčil i Fernanda Verdasca. Oba ho vyhledali i na londýnském Turnaji mistrů. Když ale čeští hráči po zdravotním stavu Španělů pátrali, u Novotného nepochodili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Novotný: český lékař španělských tenistů

„Rovnou jsem jim řekl, že je mi líto. Že si stejně myslím, že to nepotřebují vědět, že to průběh hry nemůže změnit a že jim pouze přeložím to, co je v tisku a potvrdím jim, jestli je to tak nebo ne," říká profesionál Novotný.

„Verdasco mi říkal, které údery mu nejdou"

A přitom by jim měl pětatřicetiletý Čech co vyprávět: „Verdasco mi začal říkat i o úderech, které mu nejdou, aniž já bych o to prosil nebo to mělo nějakou spojitost s tím zraněním, které v ten moment měl."

„To jsem se cítil tak nesvůj, že jsme mu sám řekl: ´vážím si tvé důvěry ke mně, ale přísahám ti na svoje děti, že jsem v první řadě profesionál v oboru zdravotnictví a nic z toho, cos mi tady řekl bych s nikým neřešil a nikomu nic neřekl.´"

Co slíbil, to Michal Novotný splnil. O Španělech se rozpovídal jen, když přišla řeč na to jací  jsou v soukromí: „Každý národ má svoje zvyky a svojí historii a Španělé jsou třeba hlučnější než Češi, mají úplně jiný styl humoru. Jsou to kluci, kteří se určitým způsobem snaží být rezervovaní, protože jinak by neměli žádné soukromí. Jsou to normální kluci, kteří na pokoji hrají Playstation a chodí do baru stejně jako všichni ostatní," uzavírá Michal Novotný.

Petr Souček, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme