Místo odpočinku povinnosti. Plíšková si před US Open zvyká na život hráčky top 10

Poprvé v historii budou hrát na grandslamovém turnaji tři tenistky z Česka jako členky nejlepší světové desítky. K Petře Kvitové a Lucii Šafářové nedávno přibyla Karolína Plíšková, která si na pobyt v elitní skupině top 10 teprve zvyká. V takové pozici, jako je teď před US Open v New Yorku, ještě nikdy v kariéře nebyla.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

Když se Petra Kvitová a Lucie Šafářová praly o turnajovou výhru na turnaji v New Havenu, Karolína Plíšková zrovna trénovala v New Yorku. Nejen proto ani neměla čas utkání krajanek sledovat. Jako členka elitní top 10 si zvyká na řadu povinností, které dříve neměla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravu a nové povinnosti Karolíny Plíškové před US Open sleduje v New Yorku reportér ČRo Jaroslav Plašil

„Má plno práce okolo, dnes jsme tím strávili celý den. Po mítinku měla focení pro ESPN. Dělají se i návštěvy nemocnic pro děti. Karolína to dělá ráda, ráda pomáhá, ale je to mezi tréninky. Místo dvou hodin, kdy se šla natáhnout, jde dělat jiné aktivity,“ říká trenér Jiří Vaněk.

Karolínu Plíškovou do elitní společnosti nejlepších deseti hráček světa vytáhl. S tenistkou spolupracuje zhruba dva roky, a tak i dobře vnímá, jak moc se toho v posledních dnech mění.

„Snažíme se ze stresu utíkat. Všichni si najímají baráčky, aby utekli od stresu, navozuje to pocit domova, než když je v rytmu hotel – tenis. Tady máme pronajatý byt a od prvního okamžiku jsem na ní viděl, že se těší a je veselejší. Doufejme, že to bude pozitivní impulz i pro tenis,“ všímá si trenér.

Jiří Vaněk, kouč Karolíny Plíškové | Foto: Jaroslav Plašil

Klidné bydlení s terasou na grilování, kondiční kouč Petr Pech, kterého má tenistka na grandslamu vůbec poprvé, občasná spolupráce s fyzioterapeutem, úprava jídelníčku, to všechno má pomoci k tomu, aby se s novou pozicí Karolína Plíšková co nejlépe vyrovnala.

Po horších výsledcích na předcházejících velkých turnajích by na závěrečném grandslamu sezony chtěla dosáhnout na úspěch. „Vím, že mám na to udělat lepší výsledky,“ uvědomuje si Karolína Plíšková.

„Člověk někdy chce až moc rychle, ale člověk někdy chce až moc rychle. Chce to nechat volný průběh, věřím, že to přijde,“ uklidňuje Jiří Vaněk. Osmá nasazená Karolína Plíšková vstoupí do turnaje zápasem s Američankou Annou Tatišviliovou.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme