Místo outsiderů přijede do Ostravy tenisový tým grandslamových vítězů

Ještě před pár týdny si mohl český tým připadat ve fedcupovém souboji proti Austrálii jako velký favorit, jenže teď se to trochu mění. Do Ostravy totiž zamíří výprava tenistek, mezi kterými budou dvě čerstvé grandslamové finalistky a dokonce i jedna vítězka z Melbourne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jarmila Gajdošová spolu s Australanem Ebdenem přebírá pohár za vítězství v mixu | Zdroj: Reuters

Talentovaný australský tenista Matthew Ebden děkoval své partnerce ve smíšené čtyřhře, po finálovém zápase v Melbourne, po kterém bude Jarmila Gajdošová ještě o něco šťastnější a sebevědomější. V dobré náladě tak vyrazí i k fedcupovému utkání do Ostravy. Jen bude muset před cestou do chladné Evropy ještě něco rychle nakoupit.

"Radši bych hrála někde, kde bude teplo. Budu muset někde sehnat větrovku a svetr, protože tady nikdo nic teplého nemá. Mám nějaké volno na nakupování," těší se na příjemné starosti Jarmila Gajdošová, neděsí ji zima a ani často zhoršené rozptylové podmínky a s tím související smog, kvůli kterému se lidem na Ostravsku některé dny hůře dýchá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo v Melbourne se Gajdošové ptal Jaroslav Plašil

"Ještě, že hrajeme v hale. Hodně se těším, česká kuchyně, česká televize - určitě se podívám na pár filmů," říká Jarmila Gajdošová před svou první cestou do Ostravy, ale zatímco město vůbec nezná, české soupeřky ano. Proti Lucii Hradecké hrála teď ve finále mixu, a ví co čekat také od těch ostatních. A nechce se necha slabšími výsledky obvyklých opor v úvodu roku.

"S holkama se znám odmala. Začátek sezóny je pro všechny těžký, někomu vyjde a někomu ne, ale potom hraje zbytek roku skvěle. Petra i Lucie měly skvělý výborný rok a že jim teď nevyšly dva týdny, to nic neznamená," naráží Jarmila Gajdošová na obvyklejší výsledky Petry Kvitové i Lucie Šafářové.

I fanoušci v Austrálii prý berou Češky jako velké favoritky blížícího se duelu. Přestože teď mají díky páru Bartyová, Dallacquaová čerstvé finalistky grandslamu a zásluhou slovenské rodačky i vítězku velkého turnaje.

"Tak vy jste zase vyhráli Fed cup a navíc se bude hrát v Česku, o to to bude ještě těžší. Ale věřím našemu týmu, naposledy jsme docela v pohodě porazili Německo, takže máme šanci. Bude to vyrovnané," říká před zápasem Česko Austrálie, ke kterému dojde v Ostravě druhý únorový víkend, čerstvá grandslamová vítězka Jarmila Gajdošová.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme