Mistrovství republiky v tenise se po čtvrtstoletí vrací do Ostravy

Do Ostravy se po 25 letech vrací tenisové mistrovství republiky. O tuzemské tituly ve dvouhře i čtyřhře se bude hraje až do pátku na antukových kurtech v Komenského sadech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisová raketa

Tenisová raketa | Foto: Fotobanka stock.xchng

V minulosti se mistrovství republiky pořádalo v Ostravě pravidelně a zúčastňovaly se ho i největší hvězdy tuzemského bílého sportu jako například Ivan Lendl.

Jenže současná doba je jiná a jejím diktátem jsou peníze a profesionalismus. Přesto jde podle ředitele šampionátu Martina Hynka o velký návrat.

„Generace Borských, Zábrodských, Štroblů a tak dále hrála za párek v rohlíku, při střídání stran neseděli, pili kávu. Nejsme schopni zajistit hráče typu Berdycha a Kvitové. Mistrovství stavíme tak, že chceme dát šanci mladým, proto tady bude startovat řada vítězů Pardubické juniorky,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Ostravy se po 25 letech vrací tenisové mistrovství republiky. Příspěvek připravil Radim Sajbot

Zatímco světová elita se chystá na US Open, pro tuzemské mladé hráče je současný termín nejlepším možným. Minulý týden totiž skončila právě Pardubická juniorka i pražský challenger mužů a žen.

Jejich účastníci se tedy mohou přesunout do moravskoslezské metropole, která má zájem na tom, aby v ní tenisový republikový šampionát zůstal co nejdéle.

„Je to prubířský kámen. Musíme si to navzájem trošku osahat, zjistit možnosti obou stran i partnerů, a byli bychom rádi, kdybychom to v Ostravě udrželi co nejdéle, aby se to stalo luxusní sportovní akcí pro juniory,“ vysvětluje Hynek.

Vzhledem k množství zápasů se bude hrát v úvodních dvou dnech nejen na kurtech SC Ostrava, ale také na dvou dvorcích sousedního Baníku.

Šafářová vyhrála v Torontu čtyřhru, singlový titul má Švýcarka Bencicová

Číst článek

V případě nepřízně počasí jsou organizátoři schopni turnaj přesunout do haly, kde by se hrálo na tvrdém povrchu.

„Delegát má pravomoc nařídit změnu povrchu. Končíme v pátek a hráči už v sobotu najíždějí na další program, takže tento postup je zcela běžný. Pokud se jedná třeba o jeden nebo o dva konečné zápasy, jsou hráči schopni na to za těch podmínek přistoupit,“ uzavírá ředitel šampionátu.

První zápasy úvodního kola dvouher mužů a žen se hrají dnes dopoledne.

Radim Sajbot, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme