Moje tělo se hojí, jako by mi bylo 25, směje se tenista Štěpánek

Turnaj mistrů je jedním ze dvou vrcholů sportovní sezony tenisty Radka Štěpánka, tím druhým je finále Davis Cupu proti Španělsku. Navzdory nedávným problémům s kolenem o ně český tenista nepřijde a hrát může naplno. Platí to už ode dneška, kdy v Londýně vstoupí do soutěže deblistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek postoupil do semifinále | Zdroj: ČTK

„Buď hraju naplno, nebo nehraju vůbec. Nemám rád alibismus, prostě buďto na ten kurt vlezu a nepláču, ať už je to jakkoli, nebo na něj lézt nemám. Vidíte, tady mám pojistku, aby se nic nestalo,“ říká Radek Štěpánek a dlaní přejede přes tejpovací pásky. Pravé koleno drží, a tak může naplno odehrát i Turnaj mistrů v Londýně.

„Jsem připravený a to, že tu odehraju nějaké zápasy, je jenom dobře pro to, abych byl v zápasovém rytmu a měl zápasové myšlení. Pak se přemístím do Prahy, tři čtyři dny si budu zvykat na povrch – a hurá na ně!“

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek překonal zdravotní potíže a těší se na Turnaj mistrů i finále Davis Cupu

Radek Štěpánek má opět bojovnou náladu, těší se na daviscupové finále a užít si chce i Turnaj mistrů, na který přiletěl až jako poslední ze všech deblistů. Takže když běží v hale upoutávky na jednotlivé zápasy ve skupinách, zastupuje v anonci česko-indický pár pouze Štěpánkův spoluhráč Leander Paes.

„Pan profesor říkal, že od něj mám zelenou, že můžu odletět. Jsem za to strašně rád, protože vyhlídky nebyly úplně ideální,“ naráží Radek Štěpánek na svolení fyzioterapeuta Pavla Koláře i svůj nedávný zdravotní stav, kvůli kterému se na začátku minulého týdne musel odhlásit z turnaje v Paříže.

„Ráno před zápasem jsem byl ve fitku jako vždycky, nic mi nebylo, běžel jsem asi patnáct minut, protáhl jsem se. A pak jsem se šel rozcvičit na rozehrávku a ucítil jsem píchání v koleni, viděl jsem, že ho mám hrozně nateklé. Šel jsem za fyzioterapeuty, kteří mi zkoušeli pomoct hned, abych mohl odehrát zápas, ale když jsem to šel zkusit, nemohl jsem po třech úderech udělat ani krok. Odhlásil jsem se a první letadlem jsem letěl za panem Kolářem,“ říká Radek Štěpánek.

Na finále Turnaje mistrů možná přijde i Čech

Doktor Pavel Kolář měl pro českého tenistu naštěstí dobré zprávy.

„Uklidnil mě s tím, že na Davis Cup mě dá stoprocentně dohromady, to pro mě byla nejdůležitější zpráva. Říkal, že moje tělo skvěle reaguje na podněty a stále se ještě dobře hojí, jako by mi bylo pětadvacet, a že s ním dokážu pracovat i zvnitřku. S rehabilitací jsem začínal v osm ráno a končil jsem tak v sedm večer, byl jsem zbitý víc než po pětisetovém zápase. Ale jsem zdravý a těším se na další dva týdny tenisu.“

Ten první v Londýně pro Radka Štěpánka právě začíná. Se svým spoluhráčem Leanderem Paesem se bude snažit postoupit ze čtyřčlenné skupiny a třeba i vybojovat finále, na které už by prý mohl dorazit i kamarád českého tenisty, brankář Chelsea Petr Čech.

„V neděli hrajou s Liverpoolem, v pondělí by prý pak mohl mít čas, ale nevím, jak to má s reprezentací. Jsme každý den ve spojení, jestli mu to vyjde, ví, že tady má dveře vždycky otevřené.“

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme