Momentálně nejsem šťastná, ale to se zlepší, věří tenistka Petra Kvitová

Petru Kvitovou nezastihl úvod nové sezony v dobré formě. Na grandslamovém Australian Open, kde obhajovala loňské semifinále, skončila už ve druhém kole. Česká tenistka podlehla Britce Lauře Robsonové po setech 6:2, 3:6 a 9:11. Po utkání přiznala, že stejně velký boj vedla i sama se sebou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smutná tenistka Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

„Měla jsem takové vlny, kdy jsem věděla, že musím zápas prostě vybojovat, že to jinak nepůjde, ale pak, když jsem udělal dvojchybu nebo něco, tak to zase padalo dolů, takže opravdu to byl takový vnitřní boj,“ říká Petra Kvitová.

V úvodu nové sezony se nejlepší české tenistce nedaří. Po brzkém konci na menších turnajích v Brisbane a Sydney skončila hodně brzy i na grandslamovém Australian Open. Pocity tedy rozhodně nemá stejné jako ve snové sezoně před dvěma lety.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou si po prohraném druhém kole Australian Open povídal Jaroslav Plašil

„Všechno to souvisí s tím, jak se hraje, jak všechno probíhá, takže momentálně rozhodně nejsem tak šťastná jako před tím. Ale máme každý týden nový turnaj, takže by se to snad mohlo zlepšovat. Samozřejmě, když přijdou výsledky, tak přijde i taková ta větší radost z tenisu. Já ho mám ale ráda, a proto ho hraju, prostě někdy ty výsledky chybí, no. Rozhodně to není tak, že jdu na kurt a nechce se mi hrát, to vůbec.“

Co by Petře Kvitové v aktuální situaci pomohlo, je asi těžké říct, sama tenistka má ale plán jasný. „Teď si dáme od tenisu volno. Musím všechno prodiskutovat s Davidem (David Kotyza, trenér Petry Kvitové). Tréninky jsou ale jasné, ty se musí. My se vždycky tak v týmu navzájem povzbuzujeme, že musíme vydržet. David taky není šťastný z toho, co je, ale to je tak vždycky, když se zkouší nové věci. Ale věřím, že to bude dobré,“ dodává Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme