Murray vyřadil na Australian Open Nadala

Brit Andy Murray má stále šanci, že se už konečně dočká vítězství v grandslamovém turnaji. Na tenisovém Australian Open už je totiž v semifinále, poté co vyřadil obhájce titulu z Melbourne. Ale celé utkání neodehrál. Španěl Rafael Nadal totiž duel za nepříznivého stavu 3:6, 6:7 a 0:3 vzdal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zraněný Rafael Nadal | Zdroj: ČTK

„Rafu znám od nějakých třinácti čtrnácti let, a vždycky jsem ho obdivoval, protože měl v sobě obrovskou energii. Tohle mě mrzí," říkal Andy Murray přímo v aréně Roda Lavera, přesně 2 a půl hodiny od začátku zápasu.

To už poskytoval rozhovor, co by čerstvý semifinalista, který by dost pravděpodobně
postoupil, i v případě, že by byl Rafael Nadal stoprocentně zdravý.  Britský tenista byl totiž jako gumová zeď na kolečkách, která se vždycky stihla přemístit tam, kam zrovna Španěl cílil, a od které se údery po odrazu  často zrychlovaly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Murray vyřadil na Australian Open Nadala

Poklona Murraymu

Pro obhájce titulu to muselo být frustrující. Na své příležitosti se hodně nadřel, a když už nějaké přece jen přišly, zhatil je skvělý servis soupeře.

„Podával neuvěřitelně v důležitých momentech, když to bylo po třiceti, 0:30, v době kdy jsem měl breakball, musím mu pogratulovat, za to co předvedl, myslím, že má velkou šanci celý turnaj vyhrát," vysekl Britovi poklonu Nadal.

„Andy hrál velmi dobře, myslím, že nastavil neuvěřitelnou úroveň, myslím že i ta moje byla dost vysoká, turnaj neopouštím s pocitem, že bych hrál špatně, naopak jsem velmi spokojený s tím, co jsem tady předváděl, je to úplně něco jiného, než před nějakými dvěma třemi měsíci, když jsem vyhořel na turnaji mistrů, teď a myslím první dva sety to byl fantastický zápas,  a měl jsem  i velké šance ty první dva sety vyhrát," mluvil Rafael Nadal o sadách, které 3:6 a 6:7 prohrál.

Bolest ho dál bojovat nepustila

Ta třetí, kterou za stavu 0:3 kvůli problému s kolenem ukončil, to už byla jiná kapitola. Přitom ještě před zápasem se prý loňský vítěz australského grandslamu cítil dobře.

„Ano, to opravdu není moc stará záležitost, bolest se mi ozvala až během zápasu, na konci druhého setu, cítil jsem něco podobného jako loni. Pak už jsem věděl, že je nemožné, abych zápas vyhrál, ale chtěl jsem hrát, nikdy nechci vzdávat zápas, když můžu hrát, ale Andymu jsem se nakonec musel omluvit, nechtěl jsem udělat stejnou chybu jako loni, kdy jsem hrál přes bolest, i když už jsem věděl, že je zápas ztracený, jdu až na hranici svých možností, ale hranice nechci překračovat," říkal po svém předčasném konci na turnaji Rafael Nadal.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme