Murrayho čeká jedenácté grandslamové finále. Poprvé ale nečelí nikomu z 'velké čtyřky'

Britský tenista Andy Murray a Kanaďan Milos Raonic se utkají o titul v mužské dvouhře Wimbledonu. Domácí tenista už je ve finále grandslamového turnaje pojedenácté v kariéře, ve Wimbledonu pak potřetí, přesto ale zažije novou zkušenost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Andy Murray během tréninku před finále Wimbledonu | Zdroj: Reuters

Když už hrál Andy Murray grandslamové finále, stál tam proti němu pokaždé buď Švýcar Roger Federer nebo Srb Novak Djoković. Nejúspěšnějšího tenistu Open éry a nejlepšího hráče posledních pěti let teď střídá Kanaďan Milos Raonic.

Pro něj to bude vůbec první zápas o titul, ale nová zkušenost to bude i pro ostříleného Brita.

„Tuším, že ano. Je to poprvé, co budu hrát grandslamové finále a nebude tam proti mně Roger ani Novak, takže to bude rozdíl. Nikdy nevíte, jak zvládnete tlak spojený s finále grandslamu, ale toto já musím vyblokovat. Musím se soustředit na svou stranu kurtu, a připravit se co nejlépe. Co se stane pak, to se uvidí,“ hlásí před finále Murray.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisový turnaj ve Wimbledonu dnes vyvrcholí finálovým zápasem mužské dvouhry mezi Murraym a Raonicem

A uvidí se i to, jestli už tentokrát dorazí do boxu kanadského tenisty John McEnroe. Milosi Raonicovi pomáhá svými radami během turnajů na trávě, ale zároveň je příležitostným komentátorem a žádaným, jak se zdá podle neúčasti legendárního Američana na zápasech.

„Nevím, jakou přesně spolu mají dohodu, jestli John bude sedět v boxu nebo ne. Dovedl bych si představit, že by byl v komentátorské kabině, ale moc jsem na to nemyslel. Už jsem o tom mluvil před finálovým zápasem v Queensu. Myslím, že mnohem zajímavější je to, že hraji proti Milosovi. Já nehraji proti Johnovi a Milos nehraje proti Ivanovi,“ připomíná Andy Murray rivalitu Lendl McEnroe, který ale zatím v hráčském boxu většinou nesedává.

„Ne, to není v žádném případě rozdíl, už jsme tak byli domluvení, když jsme začínali spolupráci. Pamatuji si, že jsem měl hrát s Jackem Sockem ve třetím kole. A John mi psal, že chtějí, aby ten zápas komentoval. A co si o tom myslím. Že kdybych ho potřeboval, že vezme jiný duel. A já mu řekl, to vůbec nevadí. Doufejme, že jednou přijde situace, kdy už jiný zápas nebude na výběr,“ říká Raonic.

Právě tato situace teď nastala. Jiný zápas už se v areálu tou dobou nebude hrát. Jen ten největší, finálový, který začne v 15 hodin.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme