Musíme se dostat z bahna, říká trenér Petry Kvitové David Kotyza

Mělo to být období, které jí nastartuje další skvělou sezonu, jenže dříve oblíbenou Austrálii opouští Petra Kvitová se slzami v očích. Teď musí na řadu přijít psychické povzbuzení a vzpruha ze strany nejbližších členů týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kotyza s Petrou Kvitovou na Hopman Cupu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Petra Kvitová do Austrálie vyrazila s vydařenou zimní přípravou, s pocitem, že je delší dobu konečně zdravá. Jenže když to měla promítnout do svých zápasových výkonů, přepadly ji dýchací potíže a zřejmě i pochybnosti. Od úspěšného amerického turné vyhrála jen třetinu svých zápasů.

„Zkusím vymyslet nějaký způsob, jak z tohohle bahna vystoupit. Mám brčko a to čouhá ven, ale nevím, co dalšího,“ říká v nadsázce trenér Petry Kvitové David Kotyza. S nejlepší českou tenistkou současnosti pracuje pátý rok, dotáhl ji k titulům ve Wimbledonu i na Turnaji mistryň.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Kotyza si nepříjemnou situaci Petry Kvitové uvědomuje, zatím ale neplaší

Teď ale stojí možná ještě před těžším úkolem, než je vítězství v grandslamovém turnaji. Vrátit své svěřenkyni dřívější jistotu.

„Neříkám, že je to příjemný stav, ale myslím si, že to provází kariéru každého trenéra. Prostě přichází dobrá období a i ta špatná. Tohle je druhý případ, ale nemyslím, že to trvá tak dlouho, abychom museli sahat k personálním změnám. Když její špatná hra bude pokračovat, tak samozřejmě změny jsou variantou, ale zatím to není nutné,“ říká David Kotyza.

„Spíš se pokusíme pobavit jak s Kristiánem, tak s Michalem Šafářem o tom, jak ji nastartovat, aby z ní crčela znovu radost ze hry,“ vyjmenoval kouč David Kotyza nejužší tým, který by se měl o pohodu české tenistky starat. Kondičního kouče Kristiána Bajzu i psychologa Michala Šafáře.

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme