Na Australian Open hraje i velký český tenisový talent Kateřina Siniaková

Její oblíbenou barvou je modrá a té má kolem sebe v Austrálii opravdu hodně. Nad sebou i pod sebou. Kateřina Siniaková je totiž tenistkou a na modrých kurtech a pod většinou modrou oblohou v Melbourne se snaží potvrdit roli jedné z nejtalentovanějších dívek na světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aréna Roda Lavera v Melbourne | Zdroj: Reuters

Dmitrij Siniakov pochází z Moskvy, dřív hrával volejbal a také boxoval. A věří, že právě tento sport může Kateřině pomáhat. Koneckonců řada tenistek ho do své přípravy zařazuje, přesvědčuje už po několikáté a zdá se, že marně, tatínek svou dceru.

„Dělá to třeba Azarenková nebo Wozniacká. Káťa to sice moc ráda nemá, ale kondici spolu trénujeme hodně, ukazuju jí cviky, které jsem dělal já."

Dcera Kateřina je na tom ale i bez boxu kondičně skvěle, a také rychlostně, což jí dává slušné šance a vyhlídky. A nejen mezi juniory, kam sedmnáctiletá česká tenistka věkem ještě patří. Než pohodlně vyhrávat mezi svými vrstevnicemi, to radši spíše bojovat s dospělými hráčkami.

„Můžu mezi nimi hrát ještě rok, ale chtěla bych objet už jen grandslamy. Už je čas se pustit do dospělého tenisu. Určitě to bude těžké, protože je to něco úplně jiného. Bude to dlouhá cesta, ale doufám, že to zvládnu." říká Kateřina Siniaková - druhá juniorka světa, která obdivuje tenistku, která je druhá v žebříčku WTA - Rusku Marii Šarapovovou.

„Setkala jsem se s ní na Roland Garros. Bylo to teda přes Petru Kvitovou, protože její trenér nám domluvil, že se můžeme dívat na její zápas zrovna proti Šarapovové. Když jsem se pak dostala dovnitř, čekala jsem na ni a nechala jsem se s ní vyfotit. Byl to neuvěřitelný zážitek, protože vím, že se hodně straní. Nechci být přímo jako ona, ale líbí se mi, jak hraje aktivně."

Snaží se hrát útočně

Uhrát si míčky sama a nečekat na chybu soupeřky, to je filozofie, které se snaží držet také Kateřina Siniaková. Koneckonců, teď ve svém prvním utkání grandslamové juniorky v Austrálii to české juniorce přineslo vítězný vstup do turnaje.

„Snažím se tak hrát. Dnešní tenis je spíše o vítězných míčích než o tom, kdo udělá víc chyb. Jsem bojovnice a snažím se jít za každým míčem," dodává nadějná tenistka Kateřina Siniaková.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme