Na olympiádu mám hořkou vzpomínku, ale už trénuji naplno, hlásí před US Open Hlaváčková

Byla jen kousek od postupu do dalšího finále olympijského turnaje, ale boj o medaili postupně vystřídaly starosti o zdraví. Tenistka Andrea Hlaváčková dostala míčkem do oka, léčila zlomeninu v obličeji a k tomu se ji zranila i deblová spoluhráčka Lucie Hradecká. O starostech českého sportovního páru v dějišti grandslamového US Open promluvila Andrea Hlaváčková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká | Foto: ASC Dukla

Od okamžiku, kdy vás protihráčka Martina Hingisová nešťastně trefila míčkem do oka, uběhly asi tři týdny. Tím začal příběh, ve kterém jste si jako jediná z českých tenistek z olympijského Ria neodvezla žádnou medaili a to přes to, že jste byla velmi blízko finále. Jak to vnímáte s odstupem času?

Je to taková hořká vzpomínka. Člověk tam jel s tím, že na něj byly tlaky ohledně toho, že jsme byly velkou nadějí na medaili. Popraly jsme se s tím úžasně, dostaly jsme se do semifinále, kde jsme od toho byly míč, možná pár centimetrů. Je to smutné, ale pak to přebil strach o to, co se bude dít dál. Přebil to také fakt, že už máme stříbrnou medaili z Londýna.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Andreou Hlaváčkovou před startem US Open mluvil reportér ČRo Jaroslav Plašil

Říkáte, že to přebil i strach o to, co s vámi bude. Jak to tedy dopadlo, co máte za sebou?

Mám za sebou dva týdny úplného klidu, přičemž někteří doktoři mi doporučovali až tři týdny. Po konzultacích jsme si ale řekli, že když se všechno bude vyvíjet dobře, tak že můžu začít trénovat. Měla bych si ale dávat pozor, abych do té oblasti nedostala ránu, takže to je složité. Do oka jsem ale nebyla trefená ani před tím, takže doufám, že se ta náhoda nebude opakovat.

Neuvažujete, že byste hrála s nějakou maskou?

Mám vyrobenou masku, ale nepředpokládám, že bych s ní nastoupila na zápas. Necítím se v tom tak komfortně, abych s ní nastoupila.

Zdravotní problémy má nyní i vaše spoluhráčka Lucie Hradecká, která si rozřízla nohu...

Říkala jsem, že to snad ani není možné. Nevěděla, jestli tady nastoupí v kvalifikaci, pak jsme řešily, jestli vůbec zvládneme debla. Teď jsme však tady a trénujeme naplno.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme