Na otevřeném kurtu se hraje jinak než v hale, říká Berdych

Pokud by chtěl tenista slavit své narozeniny na kurtu, neměl by si k tomu zvát Tomáše Berdycha. Španělu Ramosovi zkazil první hrací den čtyřiadvacetiny, dnes Belgičanu Rochusovi v duelu druhého kola pro změnu jednatřicátiny. Berdych zvítězil po setech 6:1, 6:0 a 7:6 a mohl si pochvalovat, jak lehko teď bylo na bojišti díky těžké práci na cvičišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na tréninku (Australian Open) | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Když Tomáš Berdych na tréninku ve dni volna intenzivně piloval svůj servis, byly také sluneční paprsky hodně intenzivní, a navíc foukal silný vítr, se kterým se musí tenista skamarádit, pokud chce v zápase na venkovním kurtu uspět.

Těžké cvičiště teď ale český tenista proměnil v mnohem lehčí bojiště. K duelu druhého kola ho pořadatelé poslali do Hisense arény, která je před vnějšími přírodními vlivy mnohem uzavřenější. Takže si sportovec může rázem připadat jako v laboratorních podmínkách.

„Skoro jo, skoro se to tak dá říct. Ale i tak bylo dneska z jedné strany znát, že je člověk s větrem, bylo to něco jiného. Je fakt, že na otevřených kurtech se vítr točí a je to pořád jinak.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisté na Australian Open střídají různé typy hracích ploch - otevřená prostranství i haly, a někdy si připadají jako v laboratoři

Pokud bude Tomáš Berdych postupovat i nadále, dá se očekávat, že bude ke svým zápasům jako jeden z nejvýše nasazených hráčů chodit na větší, a tedy před větrem uzavřenější kurty.

Na druhou stranu také kvalita soupeře se bude zvyšovat, takže bojiště bude rázem těžší. To také znamená, že fyzická příprava už nebude tak drsná jako na začátku turnaje. Říká to kondiční trenér českého tenisty David Vydra.

„Vždycky si tam necháváme mezírku na to, abychom mohli ubrat s tréninkem. Když teď trénujeme v poledně, pak ubereme a budeme trénovat ve stínu brzo ráno nebo večer. Necháváme si vždy stupínek, abychom to mohli posunout o kousek dál.“

A to by chtěl dělat na kurtu i Tomáš Berdych, pokud jde o sportovní výkony.

Dalším soupeřem českého tenisty bude Jihoafričan Anderson, který postupem do třetího kola zopakoval své grandslamové maximum z US Open, a pozor, který má narozdíl od Ramose a Rochuse narozeniny až v květnu.

„Ještě nikdy jsem s ním nehrál, o to víc se na ten zápas těším,“ usmívá se Tomáš Berdych.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme