Na tenisové French Open nedohlíží oko jestřábí, ale sokolí

Používá se na Roland Garros jestřábí oko? Ne, nemělo by to asi smysl. Míček zanechává na antuce stopu, takže rozhodování je celkem snadné. Ale nebyli by to Francouzi, aby neměli nějaké své specifikum. Takže i na tento turnaj dohlíží jestřábí nebo přesněji sokolí oko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrální dvorec | Foto: Jiří Hošek

Když zavolali Ludwigu Verschatsemu ze společnosti Merlyn, sídlící v Pyrenejích, z Roland Garros, nevěřil dlouholetý sokolník svým uším. I když tenisu rozumí a sám se na něj rád dívá, zpočátku nevěděl, jestli si z něj někdo nedělá legraci. Až po chvíli pochopil, že organizátoři nechtějí od sokolů, aby hlídali lajny, ale čistotu v celém areálu.

Na Roland Garros se potřebovali vypořádat s holuby, havrany a špačky, kteří výrazně znečišťují celý komplex včetně samotných kurtů. Slovo dalo slovo a společnost Merlyn se rozjela do Paříže. Každý den během kvalifikace vzlétlo pět sokolů a holubi si to rychle pakovali pryč. Za chvíli po nich nebylo ani památky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roland Garros má svou sokolí letku

Zvou si nás na různá místa, ale ještě nikdy jsme nečistili tenisový areál, ale má to nepochybně svoje kouzlo, vždyť jinak bych se sem nedostal, libuje si Ludwig. A tak v Paříži připravili francouzskou verzi jestřábího oka.

Z bezpečnostních důvodů vypouštějí sokoly jen brzy ráno a pozdě večer. Ale zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby si v areálu volně létali během celého dne. Třeba by tenisté museli zapomenout na některý ze základních tenisových úderů, jako je například lob.

Jan Šmíd, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme