Nadal je ve Španělsku po předchozí kritice oslavován

"Je to neuvěřitelné. Nikdy bych si nebyl pomyslel, že se jednou dokážu vyrovnat Borgovi." To byla slova Rafaela Nadala po napínavém a skvělém finálovém duelu na Roland Garros proti Rogeru Federerovi. Nadal v Paříži získal svůj šestý triumf a titulky deníků po celém světě ho označují za krále antukových kurtů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rafael Nadal | Zdroj: ČTK

Sám Nadal však, zdá se, zůstává skromný a superlativy na jeho adresu nechce brát příliš vážně. Přesto pro běžného Španěla je Nadalovo vítězství velkou satisfakcí, vzhledem k tomu v jaké situaci se nachází španělská ekonomika.

Všecny takovéhle výhry španělských sportovců jsou náplastí na bolest španělské společnosti, lidem to trochu zdvihne sebevědomí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nadal je ve Španělsku po předchozí kritice oslavován

Španělskému sportu se nyní nevídaně daří. Ať už jsou to fotbal, tenis, cikylistika nebo motoristické sporty a to právě v sousední Francii, neumí dost dobře strávit a proto mu ve finále diváci příliš nepřáli,“ říká spolupracovnice Radiožurnálu ve Španělsku Lubica Zlochová.

Ve Španělsku je Nadala super idolem, stálicí. Říká se o něm, že nemá jen nervy ze železa, ale i železnou vůli, když jde za vítězstvím, že je zkrátka fantastický.


Přesto si Rafael Nadal vyslechl, zejména v úvodu turnaje, kritiku ze strany novinářů na jeho výkony. Po čtvrtfinále dokonce na tiskové konferenci vyzval španělské žurnalisty, aby si uvědomili, že je na vrcholu už šest let, že je jen člověk a že se nedá být stále super špička.

„Byl velmi rezolutní.Takového ho nepamatuji. Vždy byl na setkání s médii velmi slušný a korektní. Vyzval je, aby ho nechali dýchat, že se pokusí postoupit do finále a tam vyhrát. No a dnes už ho oslavují a snímají před ním klobouk dolů,“ popisuje situaci ve Španělsku Lubica Zlochová.

Ľubica Zlochová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme