Nadal označuje letošní sezonu za fantastickou i po vyřazení z Wimbledonu

Tenisový Wimbledon mu v posledních letech nepřináší moc radosti. Španěl Nadal tam loni i letos dorazil jako vítěz grandslamového Roland Garros, jenže v obou případech z All England Clubu rychle odcestoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rafael Nadal se loučí s Wimbledonem, překvapivě už po prvním kole | Zdroj: Reuters

„Je to šokující, jaké jiné by to mohlo být. Když jsem byl teď vyjezdit se na kole v tělocvičně, viděl jsem poslední dva tři gamy,“ vypráví český tenista Radek Štěpánek.

A nejen on mluvil ve Wimbledonu o šoku. Fanoušci i odborníci věděli, co má Španěl Nadal za sebou a že má z přechodu na trávu velký respekt, ale že stejně jako loni hned zkraje turnaje prohraje, to si nikdo moc nepřipouštěl.

„Nevím, co k tomu sám řekne, ale nezdálo se mi, že by se hýbal úplně tak, jako když vyhrává. Ale to je jen můj laický dojem,“ krčí rameny Štěpánek.

Samotný Rafael Nadal nechtěl o svém fyzickém stavu mluvit, prý na to není ten správný den. Ocenil ale kvality Belgičana Darcise, a pochvaloval si to, kolik toho po svém návratu stihl odehrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rafael Nadal vypadl ve Wimbledonu už v prvním kole, i tak je ale s dosavadním průběhem sezony spokojený

„Je to Wimbledon, zkoušíte přijet připravený nejlépe, jak jen to na tento turnaj jde, ale zároveň víte, že to tento rok bude těžší než kdykoli předtím. A opravdu to tak bylo. Ale co, vyhrál jsem sedm turnajů v roce a kromě toho jsem hrál dvě finále. Budu se opakovat – moje sezona je fantastická, mnohem lepší, než jsem před pár měsíci čekal, za to jsem rád. Jasně, prohrál jsem, ale to se stává.“

Po předčasné porážce Rafaela Nadala ve Wimbledonu už se mezi experty nediskutuje o rychlém návratu Španěla na pozici světové jedničky, ale spíš o tom, za jak dlouho se opět vrátí na kurty.

Sám Nadal věří, že bude připravený i pro další turnaje na rychlém povrchu, a jedním si je jistý: sedm měsíců jako loni, kdy v All England Clubu podlehl Lukáši Rosolovi, odpočívat nebude.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme